Ciągnik spadł ze skarpy do rzeki. Kierowca wyskoczył w ostatniej chwili

Bardzo dużo szczęścia miał kierowca ciągnika rolniczego, który spadł z 5-metrowej skarpy do rzeki. Z wody wystawało jedynie koło pojazdu.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Husynne w gminie Hrubieszów. Jeden z rolników wykonywał przy rzece prace polowe za pomocą ciągnika z doczepionym agregatem. W pewnym momencie zbliżył się za bardzo do krawędzi wysokiej na pięć metrów skarpy. Ciągnik po chwili zaczął spadać w kierunku rzeki.

Kierowcy udało się wyskoczyć zanim pojazd wpadł do wody. O zdarzeniu zostały powiadomione służby ratunkowe. Gdy na miejsce dojechała straż pożarna, z Bugu wystawała jedynie część przedniego koła. Rolnikowi nic się nie stało, jednak ze zbiornika zaczęło wyciekać paliwo, tworząc oleistą plamę na powierzchni wody.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz działaniach ratowniczych mających na celu zabezpieczenie wody w rzece przed skażeniem oraz wydobycie ciągnika z wody. Strażacy wykorzystując łódź podpłynęli w pobliże wycieku i rozstawili pływającą zaporę sorpcyjną w celu zebrania plamy olejowej – wyjaśnia kpt. Piotr Sendecki z PSP w Hrubieszowie.

Strażacy wyciągnęli pojazd z powrotem na brzeg. W działaniach uczestniczyła również Policja i Straż Graniczna.(fot. PSP Hrubieszów)
2016-05-07 09:00:50

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Maciar powinien powołać komisie śledczą do wyjaśnienia tej katastrofy. Pod skarpą mógł być trotyl albo użyto broni elektromagnetycznej, jest jeszcze kilka teorii ale za dużo by pisać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie