690 680 960

Choinka z lasów naszego regionu stanęła na warszawskiej Starówce

Ma 17 metrów wysokości, oświetlona jest tysiącami lampek i zachwyca mieszkańców stolicy. Choinka która stanęła w Warszawie pochodzi z naszych lasów.

Zanim na Rynku Starego Miasta w Warszawie ustawiono choinkę, przez kilka tygodni trwały poszukiwania odpowiedniego drzewka. Oprócz tego, że musiała być ona odpowiedniej wysokości to na dodatek drzewko miał się pięknie prezentować. W końcu odpowiednią choinkę znaleziono w lasach gospodarczych Nadleśnictwa Łuków. Jest to doskonale ugałęziona 17- metrowa jodła pospolita.

Choinka została przetransportowana do stolicy, gdzie czekał na nią już dźwig, za pomocą którego ustawiono ją w przygotowanym wcześniej stelażu, który zapewnia jej stabilność. Drzewko znajduje się w reprezentacyjnym miejscu Starówki, tuż obok lodowiska zbudowanego wokół pomnika Warszawskiej Syrenki. Potem została ona ubrana w tysiące świątecznych lampek oraz kolorowych bombek. Teraz wspaniale oświetlona cieszy się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających Stare Miasto.

Choinka w stolicy to Inicjatywa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie a jednocześnie prezent od leśników. Przeprowadzili oni również akcję edukacyjną, w trakcie której można było się dowiedzieć m. in. dlaczego żywa choinka jest lepsza od sztucznej, jaką choinkę wybrać dla siebie czy też co zrobić z drzewkiem po świętach.

(fot. Starostwo Powiatowe Łuków)
2014-12-21 12:14:01

2 komentarze

  1. I znów desant Łukowa na Warszawę! O, jak mi przykro ;o)

  2. Cieć z Lubartowskiej

    Dla Pana leśniczego to zaszczyt nie lada, przecie drzewko z „Jego” lasu we w samej Stolicy se stoi, ale dla samej choinki to wielki pic glanc, czy uschnąć w łukowskim lesie czy w Warszawie

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas