Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chodel: Pięć zastępów straży gasiło pożar miału węglowego

W środę w Chodlu doszło do pożaru miału węglowego w kotłowni przy bloku mieszkalnym. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 15 w Chodlu, w powiecie opolskim. W jednej z kotłowni, znajdującej się przy blokach mieszkalnych doszło do pożaru miału węglowego. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej. W rejonie budynku doszło do silnego zadymienia. Strażacy wynosili na zewnątrz kotłowni tlący się miał i tam przelewali go wodą.

Wewnątrz kotłowni znajdowało się około 8 ton surowca. Jak nam przekazano piec w kotłowni wyłączony był od 2 dni a sam miał był bardzo wysuszony. Wstępnie ustalono, że mogło dojść do samozapłonu jednak nie wykluczone, że mogło dojść do celowego podpalenia. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Chodel: Pięć zastępów straży gasiło pożar miału węglowego
Chodel: Pięć zastępów straży gasiło pożar miału węglowego
Chodel: Pięć zastępów straży gasiło pożar miału węglowego

MATERIAŁ POWSTAŁ DZIĘKI APLIKACJI NA TELEFONY LUBLIN112.PL

2015-10-07 20:28:52
(fot. Nadesłane Tomasz)

6 komentarzy

  1. Jakie pięć zastępów ? Jeden gasił , cztery się przyglądały . Ale przy takiej ilości wozów strażackich , dyskoteka ładniej wyglądała .

    • Widać, że nie masz pojęcia o funkcjonowaniu straży pożarnej, po pierwsze OSP jedzie pierwsza, bo zwykle ma bliżej a po drugie zawsze jedzie sprzęt, który może się przydać. Nigdy nie wiadomo, jaka sytuacja będzie na miejscu. Tutaj widzę co najmniej trzy różnego typu wozy. Jakby przyjechała jednostka gaśnicza mogłoby się okazać że potrzebna jest drugą, albo drabina i co wtedy? Poza tym przerzucić kilkaset kilo węgla, o kilku tonach nawet nie mówiąc, to też trochę chłopa trzeba.

  2. W samej kotłowni pracowało ciągle 10 strażaków gdzie panowały bardzo ciężkie warunki zapylenia i małej widoczności co było bardzo męczące i wymagało ciągłych podmian ratowników i dlatego zostało zadysponowane tyle zastepów. Było spędzić wewnątrz chociaż 5 min i ciekawe czy wtedy byłbyś taki mądry.

  3. miał miał?

  4. Mój dziadek zawsze powtarzał. „Głupi się nie pozna, mądry nic nie powie” tyle w temacie.