Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chełmski strażak zareagował widząc kierowcę jadącego „wężykiem”

Widząc pijanego kierowcę nie zawahał się, aby zareagować. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie zatrzymał mężczyznę, który mając niemal 2 promile poruszał się volkswagenem.

Wczoraj wieczorem policjanci z Chełma otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy volkswagena, który poruszał się jedną z dróg w gminie Kamień.

Jak się okazało, zgłaszającym był funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, który zauważył przy sklepie nietrzeźwego mężczyznę.

Wsiadł on do samochodu i odjechał. Strażak widząc w jakim stanie jest kierujący, pojechał za nim. Jego podejrzenia, co do stanu trzeźwości kierowcy golfa potwierdziły się, ponieważ miał problemy z utrzymaniem toru jazdy i jechał „wężykiem”. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę poprzez zajechanie drogi.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo