690 680 960

Chełm: Wyciek gazu na stacji paliw

W czwartek nad ranem doszło do poważnego wycieku gazu na jednej ze stacji paliw w Chełmie.

W czwartek około godziny 6 rano chełmskie służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wycieku gazu do jakiego doszło na stacji paliw przy ulicy Lwowskiej. Ulatniający się z instalacji gaz lpg zauważyli pracownicy stacji, którzy przyszli rano do pracy. Na miejsce natychmiast przyjechała straż pożarna, policja a także straż miejska.

Ze względu na niebezpieczeństwo zapłonu czy też wybuchu stacja paliw została zamknięta a cały jej teren, jak również cześć parkingu pobliskiego marketu, zostały wyłączone z ruchu. Zagrożony teren odgrodzono taśmami zaś strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze policji pilnowali by nikt z pieszych nie wchodził na zagrożony teren.

Jak tłumaczyli nam okoliczni sprzedawcy, intensywny zapach gazu był wyczuwalny już w dniu wczorajszym. -Wieczorem już tu bardzo śmierdziało gazem, jednak pracownicy to zignorowali i po pracy zamknęli stację i poszli do domów. Dzisiaj nad ranem nie dało już się wytrzymać od zapachu gazu i na dodatek już było słychać jak się on ulatnia-usłyszeliśmy.

Straż pożarna przyjechała na miejsce kilkanaście minut po godzinie 6 rano. Strażacy zabezpieczyli miejsce wycieku do czasu przybycia specjalistycznej firmy serwisującej stację. Około godziny 10 niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Nie wiadomo jeszcze kiedy stacja paliw wznowi pracę.

null
null
null
null

(fot. lublin112)
2013-11-21 18:57:12

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.15%
  • GBP 5.0417zł -0.18%
  • EUR 4.3233zł -0.24%
  • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas