690 680 960

Chełm: Rusza akcja policji „Stop Szaleńcom Drogowym”

We wtorek 9 kwietnia rusza akcja „Stop Szaleńcom Drogowym”. Jej organizatorem jest Komenda Miejska Policji w Chełmie. Celem akcji jest pokazanie młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom powiatu chełmskiego tragicznych skutków wypadków drogowych, w których uczestnikami byli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi. Statystyki ubiegłego pokazują, że co trzecia osoba ranna i zabita w 96 wypadkach drogowych była osobą pieszą.

Celem przedsięwzięcia policji jest pokazanie młodym ludziom oraz dorosłym mieszkańcom powiatu chełmskiego tragicznych skutków wypadków drogowych, w których uczestnikami byli piesi, a tym samym ograniczenie ich. Głównym elementem tego przedsięwzięcia będzie film obrazujący skutki nieprawidłowego poruszania się po drogach osób pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Podczas spotkań będą rozdawane odblaski życia, które będą przyklejane m. in. do tornistrów, rowerów, odzieży. W pierwszym etapie akcja ta będzie prowadzona na terenie powiatu chełmskiego, natomiast w drugim etapie będzie realizowana na terenie miasta Chełma.

Start Akcji

Godzina 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rejowcu Fabrycznym odbędzie się konferencja inaugurująca projekt akcji „Stop Szaleńcom Drogowym”. Organizatorem projektu jest Komenda Miejska Policji w Chełmie przy współpracy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Chełmie, Starostwa Powiatowego w Chełmie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie oraz wójtów z terenu powiatu chełmskiego.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!