Chełm: Przyjechali do lasu zasadzić konopie indyjskie. Wpadli na gorącym uczynku

Mężczyźni, którzy przyjechali do lasu zasadzić kilkadziesiąt sadzonek konopi indyjskich, mieli ogromnego pecha. Na skraju lasu zostawili auto, na które natrafili policjanci z chełmskiej komendy. Mundurowi zwrócili uwagę na rośliny leżące wewnątrz pojazdu.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w miejscowości Ludwinów w powiecie chełmskim w gminie Dorohusk. Chełmscy policjanci podczas patrolu natknęli się na zaparkowany na skraju lasu pojazd marki Rover. Wewnątrz auta znajdowały się sadzonki konopi indyjskich. Nagle z pobliskiego lasu wyszło trzech mężczyzn. Na początku twierdzili, że spacerują i nie wiedzą do kogo należy pojazd.

Mundurowi jednak szybko ustalili kto nim przyjechał.

– W odzieży jednego z nich, 20-letniego mieszkańca gminy Rejowiec, policjanci znaleźli kluczyki pasujące do tego auta. W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że przywiózł sadzonki konopi żeby je posadzić w lesie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli też 23 sadzonki – informuje asp. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

To jednak był nie koniec. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny.

– Tam mundurowi znaleźli kolejne dwie sadzonki i niewielkie ilości marihuany. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty w tej sprawie – dodaje asp. Ewa Czyż.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawa konopi zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

2015-05-17 10:44:23
(fot. Policja Chełm)

16 komentarzy

 1. wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr to jest złe????wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 2. i dobrze powinni dostac po 10 lat, pewnie chcieli sprzedawac dzieciom i wstrzykiwać sobie w żyłe. Konopie są gorsze od heroiny bo uzależniają totalnie, raz zażyjesz i do konca zycia jestes uzalezniony

 3. Ta przypadek ten trzeci czuł się wyobcowany

 4. Zły jestem psychiatrą ,masz u mnie darmowe wizyty

 5. kto jest pokrzywdzony w sprawie ??

  Policja i prokuratorzy zajmują się takimi pseudo-przestępcami. Następnie Sądy latami ich sądzą.
  Wszystko za nasze pieniądze.

  Im to pasuje. Odwalać swoją pracę po najmniejszej lini oporu.
  Po co narażać się ludziom którzy byli w stanie wyrządzić drugiemu krzywdę.

 6. Wybraliście idiotów na urzedy państwowe to macie co macie – zajmowanie sie prokuratury, policji i sądów prsudoprzestępstwami, penalizacja idiotyzmów itd. A tymczasem prawdziwe przestępstwa są w pełni legalne i przestępcy bezkarni. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że trawę pali mnóstwo ludzi w społeczeństwie i każdy ma do niej normalny dostęp więc jeszcze brakuje nam nakazów w stylu możliwości wejścia i przeszukania chałupy..

 7. Nie rozumiem ich zapału ??? Tyle jest ugorów w okół miast , powinni to zagospodarować i jeszcze dotacje z UE brać za utrzymanie w dobrej kulturze ziemię, to pchają się do lasu.Sadzić marychę , tabliczkę postawić jako plantacja innowacyjna choinki GMO.

 8. Trochę idiotyczne zostawić na widoku planty na siedzeniu. Przecież byle kto mógł to zobaczyć i zadzwonić na 997. W lesie też lipa sadzić bo grzybiarze znajdą. Powinna być kara finansowa za tak znikomą szkodliwość czynu i tyle. Tak to sprawa w sądzie i masa urzędników na tym zarobi z naszej kasy z podatków. Wiadomo ze z 10% dorosłego społeczeństwa pali i nabija kasę przestępcom zamiast cieszyć się naturalnym ziołem z własnej hodowli. Jakoś w U.S.A, holandi czy nawet czechach potrafili sobie z tym poradzić a u nas wyroki jak za ciężkie przestępstwa. Zresztą jak ktoś był za granicą to wie jaka jest tolerancja policji i przepisy względem zwykłych palaczy trawy. Peace and Love.

 9. tak to się robi

  Bo to jest chory kraj ,tak jest prawo skonstruowane przez prawników , by organa ścigania miało zajęcie przy drobnych przestępstwach , a grube ryby robią przekręty na olbrzymie kwoty i nic im nie można udowodnić , bo robią w imię prawa.

 10. zabić ich za to!!!

 11. a wyglądały na pomidory 🙁

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka