Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała uniknąć zderzenia z sarną, dachowała volkswagenem. Kobieta trafiła do szpitala

Wczoraj w Żyrzynie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca volkswagenem chciała uniknąć zderzenia z dzikim zwierzęciem, kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który następnie dachował.

Do wypadku doszło w środę w Żyrzynie w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego.

Jak się okazało na miejscu, 22-latka kierująca volkswagenem próbowała uniknąć zderzenia z sarną, która nagle wybiegła jej na drogę. W wyniku tego kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który następnie dachował. Kobieta została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Od początku 2020 r. na drogach powiatu puławskiego doszło do 61 zdarzeń z udziałem zwierząt. Głównie były to zwierzęta dzikie – sarny, dziki lub łosie. Zdarzają się także kolizje z udziałem zwierząt domowych, np. kotów i psów lub hodowlanych, tak było w przypadku kolizji z koniem w Końskowoli.

(fot. Policja Puławy)

5 komentarzy

  1. Jedna sarna, tyle zniszczeń, 7/10.

  2. Następnej amebie umysłowej, sarna kopytkowała w smarkfonie 😀

  3. Nie wiem, jak teraz, ale warto przypomnieć, że dawno, dawno temu, kiedy wielu z obecnych instruktorów nie było jeszcze na świecie, ówcześni instruktorzy wpajali kursantom, że „zwierząt mniejszych od krowy” się nie omija.

    • Zobacz na instruktorów, średnia chyba z 22 lata. Sami pojęcia o jeździe nie mają więc jak mogą nauczyć?

  4. test łosia powinien być na egzaminie na PJ