690 680 960

Chciała sprzedać suszarko-lokówkę, weszła w link i straciła ponad 9 tys. złotych

Mieszkanka gminy Chełm została oszukana za pośrednictwem Internetu. Kobieta chciała sprzedać suszarko-lokówkę, zamiast otrzymać pieniądze za przedmiot wystawiony na jednym z portali, straciła ponad 9 tys. złotych.

W piątek do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 32-letnia kobieta, która przekazała informację o oszustwie na jej szkodę. Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła na jednym z portali internetowych do sprzedaży suszarko-lokówkę.

W tej sprawie za pośrednictwem komunikatora nawiązała z nią kontakt osoba, która chciała ją kupić. Zaproponowała, aby płatność nastąpiła za pośrednictwem linku, który dołączyła do wiadomości.

Pokrzywdzona korzystając z tego zalogowała się na konto w banku i skorzystała z przysłanego jej kodu. Była przekonana, że w ten sposób zaakceptuje wpłatę pieniędzy ze sprzedaży na konto. Po pewnym czasie okazało się że nie było wpływu na rachunek, natomiast zniknęła z niego kwota ponad 9 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. niekumatość w internetach, to jednak choroba !!!

  2. Umie posługiwać się komputerem,komunikatorem a nie wie że nie akceptuje się takich rzeczy.

  3. Ludzie, za dużo internetu, który Was ogłupia. Jak można wchodzić na stronę banku i akceptować przychodzący przelew????

  4. Droga ta suszarko-lokówka 9 tys.

  5. Haha niektorzy to sa tylko kumaci ale na fejsbuku i insta heeheheh

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas