Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać sukienkę, z jej konta wykonano trzy ekspresowe przelewy

Mieszkanka gminy Krasnobród padła ofiarą oszusta, podczas sprzedaży sukienki na jednym z portali ogłoszeniowych. Zamiast otrzymać pieniądze za sprzedany przedmiot, 30-latka straciła 1300 złotych.

Do zamojskich policjantów zgłosiła się mieszkanka gminy Krasnobród, która chciała sprzedać w Internecie sukienkę, ale podczas finalizowania transakcji padła ofiarą oszustwa.

30-latka zamieściła ofertę dotyczącą sprzedaży na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Następnego dnia za pośrednictwem aplikacji WhatsApp, odezwała się do niej osoba zainteresowana zakupem. 30-latka ustaliła z nią szczegóły tego zakupu i zgodziła się na zaproponowany przez nią sposób przeprowadzenia transakcji.

Zgodnie z ustaleniami, kobieta kliknęła w przesłany do niej link, który przekierował ją na stronę banku. Nieświadoma zagrożenia, podała tam swoje dane, w tym dane do logowania. W międzyczasie zadzwonił na jej telefon mężczyzna podający się za pracownika banku i przekazał jej kod weryfikacyjny, który kobieta również podała podczas logowania.

30-latka po kilku godzinach postanowiła sprawdzić stan swojego konta. Wówczas okazało się, że oczekiwanej wpłaty za sukienkę nie ma. Z jej konta wykonano natomiast trzy ekspresowe przelewy. W wyniku przestępczego działania pokrzywdzona straciła łącznie 1300 złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. U mnie ten numer by nie przeszedł, ale cóż, ja jestem stary, a nie 30- to letnia siusiumajtka…

 2. Znowu link do płatności???

 3. Kiedyś było lepiej były komisy w których można było wystawić do sprzedaży swój towar a ten internet wychodzi bokiem ludziom ale to z lenistwa i pogonią za pieniądzem

 4. Ludzie nie interesują się światem wokół.Tylko ogłupiająca TV i ploty i ile plusów dostaną na grillową kiełbasę i piwo z Biedronki. Portale internetowe piszą co chwila o jakimś jeleniu, no ale piramida Maslowa na samym dole to skąd toto ma wiedzieć jak świat wygląda.

 5. 3 raz w tym tygodniu Zamość, buhahaha kto tam mieszka?

 6. A mówią że ruskie to stan umysłu. Popatrzcie na Polaków.

 7. Lepiej oddać do kontenera, taniej wyjdzie..

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Niestety są ludzie łatwowierni, przecież jedyne co można telefonicznie podać,to jedynie PESEL i to jest już ryzyko,ale na pewno w tym świecie bez serca nie wolno podawać nazwy banku,loginu do konta czy hasła

 9. Z tych mądrzejszych dziewczyna…

Wiadomości z info112