690 680 960

Chciała sprzedać bluzkę za kilkadziesiąt złotych, oszust zaciągnął na nią kredyt

Mieszkanka Lublina chciała sprzedać bluzkę za pośrednictwem jednej z aplikacji sprzedażowych, ale dała się oszukać. W efekcie z jej konta zniknęło prawie 20 tys. złotych.

W poniedziałek policjanci z III komisariatu w Lublinie przyjęli od 23-latki zgłoszenie, z którego wynikało, że padła ona ofiarą oszustwa. Kobieta chciała sprzedać za kilkadziesiąt złotych bluzkę. Po wystawieniu jej w jednej z popularnych aplikacji, ogłoszeniem zainteresował się inny użytkownik, który przysłał jej link w celu finalizacji transakcji.

Mieszkanka Lublina kliknęła przesłane łącze, a następnie wypełniła rubryki swoimi danymi. 23-latka była przekonana, że podaje dane, dzięki którym pieniądze za bluzkę trafią na jej konto. Jednak w rzeczywistości otworzyła „furtkę” oszustom do włamania się na jej rachunek. Przestępcy zalogowali się na konto kobiety i zaciągnęli kredyt na 33 tysiące złotych, a następnie zaczęli szybko transferować pieniądze za granicę.

Pokrzywdzona, widząc co się dzieje, zablokowała rachunek. Do tego czasu z jej konta zdążyło jednak zniknąć prawie 20 tysięcy złotych. Policjanci poszukują sprawców oraz apelują o rozwagę i rozsądek.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. a jak się nazywa ta aplikacja?

 2. vinted zapewne

 3. Co ci młodzi nosza w głowach???? Patrzy się taki-a w ekran jak szpak w p#&¥dę i nic nie rozumie. Na ściankę pójdzie i odrobi stratę.

  • Co, pytasz? tiktoka, fejs-zboka, instakilograma. Żeby jeszcze jeden dekiel z drugą deklową jakieś wiadomości tam czytali, czy obserwowali jakieś sensowne źródło informacji. To nie kuźwa. Gwiazdy, ploty i głupoty. I dlatego wcale mi ich nie żal. Jak zaczynają rozwalać swoje finanse już w tym wieku, to na starość trzeba będzie przytułku szukać.

 4. Bluzka za kilkadziesiąt złotych… echhhh

 5. Czy bluzka jest dalej do kupienia?

 6. A no nasze społeczeństwo jest mało inteligentne i łatwowierne. Tak jak niejaki Tusk wmawia że to inni lubią ruskich mimo że sam podarował prawie 1.5 miliarda dolów putinowi które ruscy byli nam winni. To są parafianie platformy.

 7. Jak to jest że jak ja chcę kredyt to niemoge muszę chodzić udowadniać i prosić. A jak ktoś chce na mnie to od ręki.

 8. prosimy o kontakt tyle biednych ludzi jest na świecie 😀

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej