690 680 960

Chciała pomóc żołnierzowi „na misji w Syrii”. Straciła ponad 8 tys. złotych

Mieszkanka Białej Podlaskiej okazała serce i chciała pomóc żołnierzowi „na misji w Syrii”. Kobieta padła ofiarą oszusta, straciła łącznie ponad 8 tys. złotych.

We wtorek bialscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 42-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej, że padła ona ofiarą oszustów.

Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że za pośrednictwem jednego z portali internetowych skontaktował się z nią mężczyzna podający się za angielskiego żołnierza. Mężczyzna twierdził, że jest obecnie na misji w Syrii. Opowiadał również o swojej rodzinie i sytuacji życiowej. Nieznajomy poprosił kobietę o pomoc.

Mężczyzna chciał wysłać do domu paczkę z dużą ilością gotówki, którą zarobił rzekomo w Syrii. Nie mógł jednak tego zrobić, ze względu na trwającą tam wojnę. Poprosił mieszkankę Białej Podlaskiej, aby odebrała jego przesyłkę. Zapewniał, że nie będzie się to wiązało dla niej z żadnymi dodatkowymi kosztami. Paczkę dostarczyć miał pod wskazany przez kobietę adres przyjeżdżający do Polski dyplomata.

Jak się okazało, odebranie paczki wiązało się z opłatą w kwocie ponad 1800 euro. „Żołnierz” obiecał, że odda pieniądze po przyjeździe do Polski.

Sprawca wykorzystał dobre serce i chęć pomocy 42-latki, która dała wiarę oszustowi. Za pomocą firmy realizującej przekazy wpłaciła łącznie ponad 8 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta zgłosiła sprawę na policję.

Policjanci ustalają, kto stoi za tym oszustwem i apelują o rozsądek podczas kontaktów w sieci z nieznajomymi.

2018-07-04 12:26:44
(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

  1. Jak czytam te historie to uwłacza mi to jako kobiecie,czy wy kobiety jesteście aż tak zdesperowane czy poptostu naiwne jak dzieci?!!szok oczywiście dla głupoty

  2. jeśli to nie „fejk ogórkowy”, to słusznie niewiastę wydymali. ja bym poszedł o krok dalej i przysłał kolegę z wojska, aby sponiewierał jej „komnatę tajemnic”…tak durni ludzie nie zasługują na posiadanie jakichkolwiek pieniędzy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!