Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał wyjechać na Białoruś skradzionym ciągnikiem siodłowym

Samochód ciężarowy, który był poszukiwany w Austrii, został odzyskany podczas kontroli granicznej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Pojazdem kierował obywatel Białorusi.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze NOSG z Terespola zatrzymali 32-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna, który chciał wyjechać na Białoruś, podróżował ciągnikiem siodłowym marki Volvo.

Podczas prowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, iż pojazd o szacunkowej wartości 200 tys. zł, jest poszukiwany jako utracony na terytorium Austrii. Auto pozostało w Polsce i zostało zabezpieczone na służbowym parkingu, zaś w sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Kierowcę wraz z pojazdem przekazano do dalszych czynności policjantom z Terespola.

Tylko w tym roku podczas prowadzonych działań kontrolnych, funkcjonariusze NOSG odzyskali już 170 pojazdów o łącznej wartości ponad 17 mln zł.

3 komentarze

  1. … auto kupił okazyjne w PL ?

  2. Możemy się tylko domyślać ile tego ciepłego towaru jednak przechodzi przez granicę …wszystkiego graniczni nie wyłapią

  3. Polish Border Guard

    Chciał wyjechać na Białoruś skradzionym ciągnikiem siodłowym, ale nie z nami takie numery Bruner…

Dodaj komentarz