Nie chciał potrącić sarny, sam zginął w zderzeniu z mercedesem

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek na trasie Lublin – Lubartów. W zderzeniu dwóch aut jedna osoba zginęła, jedna jest ranna.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 21:30 w miejscowości Wandzin w powiecie lubartowskim. Na drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów zderzyły się dwa samochody osobowe: opel i mercedes. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lubartowa i Brzezin, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja z Lubartowa i Lublina.

Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem mężczyzna jechał od strony Lublina. W pewnym momencie z pobliskiego lasu wybiegła sarna. Kierowca nie chcąc jej potrącić, usiłował ominąć zwierzę.

Stracił jednak panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg, zjechało na przeciwległy pas jezdni i zderzyło się z jadącym z naprzeciwka mercedesem. Następnie oba pojazdy wpadły do rowu.

Świadkowie zdarzenia powiadomili służby ratunkowe, a następnie ruszyli na pomoc poszkodowanym. Kierowca opla był zakleszczony we wraku auta. Nie udało się uratować jego życia. Kierowcę mercedesa z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.

Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest pas jezdni w kierunku Lublina. Policjanci wahadłowo przepuszczają pojazdy.

(fot. lublin112, nadesłane – Grzesiek)
2018-04-23 00:01:07

52 komentarze

 1. Jaki wahadłowy? Objazd, w Łucce w kierunku Łęcznej

 2. Jakby jechał wolniej to nie byłoby problemu

 3. Problem w tym ze mogła mu wyskoczyć i 10 metrów przed maską i wtedy nawet gdyby jechał 40km/h nic by to nie dało, odruchowo odbił i go zarzuciło .Kiedyś koledze jelonek wsadził głowę przez boczną szybę z tyłu samochodu i strachu najadło się wtedy dziecko, więc myślenie że zwierzęta zawsze wyskakując na drogę dadzą nam jakikolwiek czas na reakcję jest co najmniej błędne .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej