690 680 960

Chcą likwidacji abonamentu RTV i kanału TVP Info. Była mowa o nienawiści, stronniczości i dzieleniu społeczeństwa

Posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Krawczyk i Marta Wcisło wyjaśniali dzisiaj w Lublinie, z jakich powodów powstał pomysł likwidacji abonamentu RTV i kanału TVP Info. Zachęcali również mieszkańców do składania podpisów w tej sprawie.

W poniedziałek lubelscy politycy Platformy Obywatelskiej ogłosili zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem mającym na celu likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz kanału TVP Info. Jest to jeden z elementów zaprezentowanej w sobotę przez przewodniczącego PO Borysa Budkę oraz wiceprzewodniczącego Rafała Trzaskowskiego pomysłu na Polskę po PiS-ie. Ma to być również zaproszenie do dyskusji i rozmowy dla całej demokratycznej opozycji nad stworzeniem spójnej wizji, którą każda z partii opozycyjnych będzie mogła realizować.

Ogólnopolska zbiórka podpisów ruszyła w poniedziałek w południe. Jak wyjaśniał poseł Michał Krawczyk, decyzja na ten temat została podjęta po spotkaniach z mieszkańcami.

– Tak jak wszyscy inni posłowie Koalicji Obywatelskiej jeździmy do swoich okręgach wyborczych, spotykamy się z ludźmi oraz z nimi rozmawiamy. Niesamowicie wielkie oburzenie budzi w Polsce funkcjonowanie i sposób funkcjonowania tak zwanej publicznej telewizji, ze szczególnym uwzględnieniem tak zwanego kanału informacyjnego, czyli TVP Info. Chodzi o to, że jest to telewizja nierzetelna, przedstawiająca tylko i wyłącznie z jednej strony obraz świata ukierunkowany tylko i wyłącznie na to, aby w dobrym świetle pokazywać partię rządzącą. Jest to telewizja i kanał informacyjny, który szczuje całe grupy Polaków u siebie, a także na konkretne osoby – mówił Michał Krawczyk.

Poseł przypomniał również sytuację z 2018 roku, kiedy to od stycznia do grudnia telewizja publiczna miała 1772 razy wyemitować treści związane z osobą Pawła Adamowicza. Michał Krawczyk tłumaczył, że zdecydowana większość, jeśli nie w 100% tych materiałów było po pierwsze nierzetelnych a po drugie bezwzględnie uderzały w sposób nierzetelny w jego funkcjonowanie. W wyniku tej nagonki doszło do tragedii i śmierci Pawła Adamowicza. Do tego mają dochodzić kwestie prawne, czyli niestosowanie się do zapisów, które mówią, jakimi ideałami powinna się kierować telewizja publiczna.

– Chodzi nam o odpolitycznienie telewizji, a właściwie przywrócenie jej misji telewizji publicznej. Jak sama nazwa mówi telewizja publiczna powinna iść w tym kierunku i kształtować takie postawy i taką jakość świadczonych usług, aby wszyscy obywatele obiektywnie mogli odbierać przekazywaną rzeczywistość informacji. Misja telewizji publicznej jest bardzo prosta, to pluralizm, bezstronność, wyważenie słów, niezależność oraz wysoka jakość przekazywanych treści. To jest odpowiedzialność za przekazywane słowa i dbanie o wizerunek publicznej radiofonii i telewizji. To jest rzetelne ukazywanie całości różnorodnych wydarzeń z kraju i zagranicy. Tak niestety nie jest. Dzisiaj TVP, a zwłaszcza TVP Info stało się niestety tubą propagandową partii rządzącej – dodała Marta Wcisło.

Posłanka zapewniała również, że tu nie chodzi o politykę, lecz podpisy zbierane są głównie na wniosek obywateli. Mają oni zgłaszać, że TVP i TVP Info po prostu nie da się oglądać, że leje się z niej ogromna nienawiść, stronniczość, a dodatkowo telewizja publiczna podżega do nienawiści wśród obywateli, jak również podzieliła społeczeństwo. Podpisy są zbierane we wszystkich biurach poselskich w całej Polsce. W Lublinie codziennie od 10:00 do 16:00 przy Krakowskim Przedmieściu 10/5.

(fot. Marta Wcisło)

81 komentarzy

  1. Norsk Arisk Black Metal

    Abonament RTV to już w 2011 roku zlikwidował Premier Tysiąclecia. A nie, czekaj.

  2. Gdzie można złożyć podpis?ja się nawet penisem podpiszę.

  3. Zlikwidować tvpis i wszystko co pisdanty zrobiły.Tak kiedyś się stanie. Komuniści byli mocniejsi.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin