690 680 960

CBŚP Lublin: Handlowali sterydami i farmaceutykami. Zatrzymano pięć osób

Policjanci lubelskiego CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu sterydów oraz farmaceutyków. Zatrzymano pięć osób, w tym lidera grupy. Szacuje się, że grupa wprowadziła do obrotu nielegalne specyfiki o wartości prawie 4,5 mln zł.

Policjanci lubelskiego CBŚP wraz z prokuratorami Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, trudniącą się handlem sterydami i farmaceutykami niewiadomego pochodzenia.

– Funkcjonariusze ustalili, że powiązane ze sobą osoby z mazowieckiego i lubelskiego zajmują się sprowadzaniem anabolików z Hong-Kongu, Grecji, Mołdawii, Rumunii, Litwy, Słowacji i Anglii, a następnie sprzedają je w Polsce i krajach ościennych. Została również ustalona rola poszczególnych osób w grupie: od lidera, poprzez osoby odpowiedzialne za konfekcjonowanie anabolików, ich sprzedaż, po osoby trudniące się praniem pieniędzy. Policjanci CBŚP ustalili również, że nielegalny proceder trwał co najmniej od maja 2015 roku – informuje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Policjanci jednocześnie weszli w kilkanaście miejsc w Warszawie oraz w województwie lubelskim i zatrzymali 5 osób zaangażowanych w proceder.

– Podczas zatrzymań zostały zabezpieczone nielegalne farmaceutyki – w sumie 33 tys. o wartości blisko 400 tys. zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód należący do jednego z zatrzymanych – porsche, jak też 50 telefonów komórkowych, 70 kart sim na fałszywe dane osobowe i inne przedmioty służące do przestępczej działalności – dodaje kom. Agnieszka Hamelusz.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a lider kierowania nią, prania pieniędzy, poświadczania nieprawdy i naruszeń Ustawy Prawo Farmaceutyczne. Za powyższe przestępstwa grozi do 8 i 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

 

2017-03-06 20:50:42
(fot. wideo CBŚP)

3 komentarze

  1. To się rozczarowali . Za rządów PO wpłacili by kaucję i byli by na wolności .

  2. Jak trzeba mieć zryty beret, by szprycować się substancją niewiadomego pochodzenia? Zwłaszcza z Hong-Kongu.

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas