Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Carnaval Sztukmistrzów powraca. Wydarzenie organizowane jest ze sporym rozmachem

W dniach od 22 do 25 lipca odbędzie się tegoroczny Carnaval Sztukmistrzów. Organizatorzy chcą, aby święto polskiego cyrku znów odbywało się jak przed pandemią.

Trwają przygotowania do tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów. O ile w ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, nie było dane szerokiej publiczności podziwiać występów artystów, tym razem ma być inaczej. Wydarzenie powraca bowiem w dobrze znane miejsca i przestrzenie publiczne. Liczne występy teatralno – cyrkowe, akrobatyczne oraz buskerskie odbywać się będą na Placu Litewskim, Starym Mieście oraz na błoniach pod Zamkiem.

Na Placu Litewskim zaplanowano konstrukcje do akrobatyki powietrznej oraz dwie sceny buskerskie. Stare Miasto będzie gościć polską scenę buskerską oraz scenę muzyczną. Błonia pod Zamkiem wypełnią atrakcje dla dzieci, foodtracki, klub festiwalowy
oraz duży namiot cyrkowy ożywiony nietuzinkowymi spektaklami cyrkowymi. Nie zabraknie też Urban Highline, którego uczestnicy urozmaicą swoimi akrobacjami widok nad głowami mieszkańców Lublina oraz turystów.

– Choć pandemia zmieniła świat szczególnie wyraźnie w wymiarze przestrzeni publicznych, nie zdoła zmienić nas, ludzi. Tak jak przed pandemią, tak i w trakcie drugiego roku jej trwania, potrzebujemy Carnavalu i jego świętowania jeszcze bardziej. Biorąc pod uwagę nasze ubiegłoroczne doświadczenie organizacji festiwalu, chcemy przygotować wydarzenie w sposób jak najbardziej przemyślany i odpowiedzialny. Zależy nam na tym, by wszyscy uczestnicy Carnavalu Sztukmistrzów czuli się komfortowo podczas planowanych przez nas wydarzeń festiwalowych – wyjaśnia Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury.

Organizatorzy dodają, że decyzje programowe i logistyczne uzależnione są od obostrzeń i ogólnej sytuacji panującej w kraju. Wszystko jednak wskazuje na to, że tegoroczny Carnaval Sztukmistrzów będzie podobny do edycji, które miały miejsce przed pandemią. Wiadomo już, że wstęp na większość wydarzeń będzie bezpłatna. Jedynie wybrane spektakle mają być biletowane. Obecnie trwa układanie szczegółowego programu wydarzenia, który ma być już niebawem ogłoszony.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Ale święto cyrku jest podczas plandemii.

  2. Jeśli mają być akrobacje, to może i partia rządząca wystąpi. Puchar mają pewny.

  3. tego roku głównymi aktorami przedstawienia będzie rząd a liną gospodarka – ubaw po pachy gwarantowany

  4. jestem, dzien dobry

    wyspani ? gotowi do bóldu# pienia w komentarzach ? ?

    zaskoczcie mnie dzisiaj ?

  5. I znów pare tysiączków na głupoty z budżetu. A ludzie do pracy co dzień po kartoflisku na głębokiej, sowińskiego itd

Z kraju