Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Były prezes zarządu oraz były dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin z zarzutami. Spółka straciła 5 mln zł

Dwie osoby pełniące wcześniej kluczowe funkcje w Porcie Lotniczym Lublin, usłyszały zarzuty związane z doprowadzeniem do szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Chodzi o umowy zawarte z linią lotniczą Carpatair .

Są zarzuty w śledztwie, jakie od kilku lat prowadzi delegatura CBA w Lublinie w sprawie działalności Portu Lotniczego Lublin. Czynności te nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie. Chodzi o nadużycia uprawnień, bądź niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane z racji kierowniczych stanowisk do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki.

Śledczy przedstawili dwóm osobom zarzut wyrządzania szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Mowa tu o byłym Prezesie Zarządu Portu Lotniczego Lublin Krzysztofie W., oraz byłym Dyrektorze Handlowym lotniska Ireneuszu D. Jak wskazuje prokuratura, poprzez ich działanie, spółka miała stracić 5 mln zł.

– Ustalenia wskazują, że w 2014 roku spółka zawarła umowy obejmujące sprzedaż biletów i promocję z rumuńskim przewoźnikiem, który był w stanie niewypłacalności. Lotnisko dwukrotnie sfinansowało ze środków własnych działania promocyjne w łącznej kwocie 800 tys. EURO, w sytuacji gdy przewoźnik nie miał wpływu na liczbę sprzedanych biletów oraz liczbę przewożonych pasażerów i nie podejmował żadnych działań ukierunkowanych na promocję połączenia, a tym samym zwiększenie sprzedaży – wskazują przedstawiciele CBA.

Jak wynika ze zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, wbrew ciążącym obowiązkom nadzoru nad wykonaniem umowy sprzedaży i terminowego sprawdzenia pod względem merytorycznym faktur, podejrzani swoim działaniem mieli doprowadzić do powstania zaległości w płatnościach. Skutkowało to zatrzymaniem przez przewoźnika Carpatair kaucji w wysokości 400 tys. Euro oraz narażeniem spółki na wystąpienie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

(fot. lublin112)

19 komentarzy

 1. Krzysztof W. … (kolejny) cytuję: ” zaufany człowiek prezydenta Lublina, Krzysztof Żuka.”, pod lupą CBA i z zarzutami? hmmm

  • jednajasKÓłka

   Zobaczymy, czy starczy im konsekwencji, żeby zabrać się za szemrane dewelo-deale.

  • rybapsujesieodglowy

   Sułtan naciskał na pompowanie statystyk PAXów, no to namaszczone pionki robiły co mogły, żeby zadowolić jego oczekiwania.

  • Zwróciłeś też może uwagę, ilu zaufanych ludzi Kaczki nakradło i jakie kwoty? Bo to tutaj, to jest przy tym parę miedziaków z tylnej kieszeni spodni.

   • Czy ilość miedziaków ma znaczenie ? Złodziej to złodziej. „Świetny argument” – nasi kradną mniej…

 2. Tylko nie róbcie z siebie znowu chłopów pańszczyźnianych i nie piszcie, że lotnisko niepotrzebne, bo kuńmi też można pojechać. Kombinatorów zapakować do kryminału i tyle.

 3. Widziałem Ptaka Cień

  ojojojoj, tylko 5 mln, co z 70 mln za koperty?

 4. Co będzie? Dobrowolne poddanie się karze w zawieszeniu?

 5. Skoro 5 milionów jest szkodą o wielkich rozmiarach, to jakich rozmiarów jest 70 milionów? Żadnych!

 6. 5 baniek buchnęli i złapać się dali. ??????????????????????. Nie wyrobię??????. Z rana w poniedziałek ?????? takie info.

 7. bańka wstańka

  a sobonia widziałem na wolności – jeszcze nie siedzi czy już wyszedł ?

 8. Kilkuletnie śledztwo? Przecież oni już dawno nie mają tych pieniędzy.

 9. Dobrze że PiS rządzi i łapie przestępców za peło taka sprawa była by zamieciona pod dywan.

 10. ciekawe kto ich zatrudnił i ile mieli kraść he he he jaka to partia załatwiała stołeczki

Z kraju