690 680 960

Wybrał się z dzieckiem na mecz, w pewnym momencie pobiegł na pobliską ulicę. Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę (foto)

Pojechał z dzieckiem na mecz. Siedząc na trybunach dostrzegł jadące wężykiem rozbite auto. Nie zastanawiał się ani chwili. Jak się okazało, kierowca był pijany.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę przed godziną 15 w miejscowości Zofianka Górna koło Janowa Lubelskiego. Jeden z funkcjonariuszy lubelskiej drogówki, korzystając z dnia wolnego, wybrał się z dzieckiem na mecz piłki nożnej. W pewnym momencie dostrzegł, jak pobliską drogą jedzie uszkodzone auto. Jego kierowca poruszał się na samej feldze.

Podejrzewając, że kierowca opla może być pijany, postanowił zareagować. Po chwili udało mu się zatrzymać pojazd. Kiedy poczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny charakterystyczną woń, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a o wszystkim powiadomił janowskich policjantów.

Badanie alkomatem wykazało, że 63-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wyszło też na jaw, że kilka kilometrów wcześniej spowodował kolizję uderzając w zaparkowane przy jednej z posesji auto. Widząc co się stało, postanowił uciec z miejsca zdarzenia.

Mieszkaniec gminy Janów Lubelski odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze sporymi kosztami. Oprócz wysokiej grzywny będzie musiał również zapłacić za naprawę wyrządzonych przez siebie szkód.

(fot. policja)

11 komentarzy

 1. Żywy przykład

  Wróbel?

 2. Brawo. A pijusa na odsiadkę prosto z drogi.

 3. „Będąc z dzieckiem na meczu, pobiegł na pobliską ulicę.”
  Trudna języka.

 4. biegły sądowy

  A ile lat miało dziecko i jeśli było małe to pod czyją opieką się znajdowało? Bo jak tylko „poczekaj na tatusia i siedź tu grzecznie” to chyba sąd rodzinny. No ale przyznam że sama akcja godna pochwały, gdzież pijanym jeździć.

 5. Oklepać powinni teraz.

 6. A co z dzieckiem? Nic mu się nie stało?

 7. janowskie wieśniaki i tyle w temacie

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas