Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Były manager Roberta Lewandowskiego usłyszał zarzuty. Wolność pochodzącego z naszego regionu Cezarego K. wyceniono na 4,6 mln zł

Prokuratura przedstawiła Cezaremu K. zarzut kierowania gróźb wobec Roberta Lewandowskiego. Były manager piłkarza miał od niego żądać 20 milionów euro. Śledczy dysponują nagraniami tych rozmów.

W środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie pochodzący z naszego regionu Cezary K. usłyszał zarzut stosowania gróźb wobec Roberta Lewandowskiego. Ma to związek z trwającym od kilku tygodni śledztwem. Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poinformował pełnomocnik piłkarza. Następnie śledczy przesłuchali Roberta Lewandowskiego jak też świadków, którzy uzyskali wiedzę o działaniach Cezarego K. Jednak kluczowe miało się okazać nagranie, na którym zarejestrowane zostały rozmowy obu mężczyzn, a także treść wiadomości SMS, jakie piłkarz otrzymał od osób mających wiedzę o zamiarach Cezarego K.

Jak wskazują śledczy, z nagrania wynika, że Cezary K. żądając od Roberta Lewandowskiego kwoty 20 milionów euro wyraźnie wskazał, że „czuje, że tyle jest warty jego spokój”, zaś na pytanie piłkarza „za co naprawdę chce te pieniądze?” podejrzany oświadczył, że „za to, że będzie krył do końca życia, że on i jego żona są oszustami podatkowymi”.

– Powyższe wypowiedzi podejrzanego świadczą o tym, że żądania stanowią szantaż o charakterze kryminalnym. Należy też zaznaczyć, że przedmiotem śledztwa, a tym samym zarzutu przedstawionego Cezaremu K., nie są roszczenia kierowane wobec pokrzywdzonego dotyczące rozliczeń finansowych w związku zawartymi umowami cywilnoprawnymi, w tym umowami spółek, a także roszczenia będące przedmiotem sporów sądowych – wyjaśnia Marcin Saduś z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił też odpowiedzi na jakiekolwiek pytania prokuratora. Złożył jednak obszerne wyjaśniania. Przez kilka godzin koncentrował się na zagadnieniach związanych ze wieloletnią współpracą z pokrzywdzonym, a także na rozliczeniach o charakterze cywilnoprawnym, które, jak tłumaczy prokuratura, nie są przedmiotem zarzutów, ani nie mają z nimi bezpośredniego związku.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Cezarego K. poręczenia majątkowego w kwocie 4,6 miliona złotych, czyli 1 miliona euro. Do tego ma on zakaz zbliżania się do Roberta Lewandowskiego oraz jego żony, a także kontaktowania się z nimi. Jednocześnie zobowiązano go do pozostania w kraju, oraz stawiania się na komisariat policji. Śledczy sprawdzają jednocześnie, czy w sprawę nie są zamieszane inne osoby, w tym przedstawiciele zagranicznych mediów.

Cezary K. to były polski piłkarz, manager piłkarski oraz poseł. Urodził się i wychował w Łukowie, tam też zaczynał karierę z piłką nożną. W 1989 roku rozpoczął grę w Orlętach Łuków, rok później trafił do Siarki Tarnobrzeg. Kolejne kluby w których grał to: FC Aarau, Legia Warszawa, Real Sporting de Gijón, Stomil Olsztyn, Iraklis Saloniki oraz Górnik Łęczna. Ma też na swoim koncie kilkanaście występów w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery sportowej został managerem piłkarskim, był agentem m.in. właśnie Roberta Lewandowskiego. Na początku 2018 roku współpraca ta się zakończyła. K. przez jedną kadencję był też posłem. W 2011 roku uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim. Nie ubiegał się o reelekcję.

(fot. Facebook/Robert Lewandowski)

17 komentarzy

  1. Łuków…….. lanszmit nigdy z ciebie nie wyjdzie