Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Budowali chodnik, natrafili na niewybuch z czasów wojny (wideo, zdjęcia)

W trakcie prowadzonych wykopów związanych z budową chodnika w Krępcu pracownicy natrafili na niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali saperzy, którzy zabrali niebezpieczne znalezisko do neutralizacji.

Świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas prowadzonych prac budowlanych w Krępcu natrafiono na skorodowany niewybuch. Natychmiast na miejsce skierowano patrol policji, który potwierdził, że w rejonie wykopu znajduje się niebezpieczny przedmiot pochodzący z czasów wojny. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do momentu przybycia grupy sapersko-minerskiej.

– Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kaliber 105 mm bez zapalnika z pochodzący z okresu II wojny światowej. Zostały zabrany przez patrol celem zneutralizowania. Saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia niewybuchu, czy nie znajdują się tam inne, podobne przedmioty – relacjonuje starszy aspirant Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Znalazłeś niewybuch? Powiadom służby!

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Budowali chodnik, natrafili na niewybuch z czasów wojny (wideo, zdjęcia)

Budowali chodnik, natrafili na niewybuch z czasów wojny (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo KPP Świdnik)

8 komentarzy

  1. Ty mi tu nie...

    Budowali chodnik, natrafili na niewybuch z czasów wojny i… po budowie chodnika
    Teraz wybudują obwodnicą tego miejsca. 😆

  2. Powinno być został zabrany.

  3. „Niewybuch – każdy przedmiot zawierający materiał wybuchowy w stanie wolnym, który powinien zdetonować, jednak pomimo stworzenia warunków koniecznych do tego procesu nie doszło do wybuchu.
    Podobnym pojęciem jest niewypał, który odnosi się jednak nie do ładunku wybuchowego, lecz do ładunku miotającego”. Źródło:Wikipedia.Bez zapalnika.Dalej nie jarzycie?

  4. O to nasz rząd potrafi Morawiecki powie ze wychwycili i zestrzelili pocisk lecący z ukrainy i niebedd musieli szukać przez 4 miesiące hehe