Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Budowa przedłużenia ul. Dywizjonu 303 wchodzi w kolejny etap. Będą nowe utrudnienia w ruchu

Pod koniec marca rozpocznie się układanie nawierzchni na ulicach w rejonie powstającego przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Część z nich zostanie wyłączona z ruchu, inne staną się „ślepe”.

Trwają intensywne prace związane z budową przedłużenia ul. Dywizjonu 303 w Lublinie. Nowa czteropasmowa droga połączy się z ul. Wrotkowską i będzie częścią tzw. obwodnicy śródmiejskiej. Pozwoli kierowcom na znacznie szybsze przemieszczanie się pomiędzy Czubami i Wrotkowem a ul. Krańcową i al. Witosa. Prace oficjalnie powinny zostać zakończone do dnia 17 kwietnia, na chwilę obecną nie ma jednak jeszcze pewności, że wykonawca wyrobi się w terminie.

Wiadomo już jednak, że pod koniec marca rozpocznie się układanie nawierzchni. W związku z tym, wprowadzone zostanie nowa, czasowa organizacja ruchu. Całość prac ma zostać podzielona na cztery etapy. W pierwszym z nich, w dniu 30 marca, planowane jest ułożenie warstwy ścieralnej na lewej jezdni ul Wrotkowskiej, od strony zakładu Lubella na długości ok. 1 km. Objazd w dalszym ciągu będzie prowadził przez ul. Inżynierską jednak zamknięta dla ruchu zostanie lewa jezdnia ul. Wrotkowskiej.

Ruch zostanie przerzucony poprzez przepaskę na drugą stronę ulicy. Wyznaczone zostaną dwa tymczasowe przystanki dla komunikacji miejskiej. Co ważne, zamknięty zostanie fragment ul. Smoluchowskiego, zaś ul. Nowy Świat stanie się ulicą „ślepą”, natomiast ruch kołowy z drugiej strony zostanie przeniesiony na nowy odcinek drogi do połączenia z ul. Kunickiego.

W etapie drugim, który realizowany ma być w niedzielę 31 marca, wykonawca zaplanował układanie warstwy ścieralnej na prawej jezdni ul. Wrotkowskiej, tej po stronie stacji paliw Orlen oraz na ul. Inżynierskiej. W związku z tym ul. Wrotkowska na skrzyżowaniu z ul. Diamentową zostanie zamknięta dla ruchu. Kierowcy nie będą mogli również poruszać się ul. Inżynierską na wysokości przejazdu kolejowego oraz ul. Smoluchowskiego na przebudowywanym odcinku. Ulice: Inżynierska, Smoluchowskiego oraz Nowy Świat staną się „ślepe”, a więc bez możliwości wyjazdu.

Dwa ostatnie etapy mają się odbyć w pierwszych dniach kwietnia. Dotyczą one ułożenia warstwy ścieralnej na przebudowywanym odcinku ul. Smoluchowskiego. Prace mają być wykonywane najpierw na jednym, potem na drugim pasie ulicy, dlatego też wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Wykonawca zastrzega, że w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych, termin prac zostanie przeniesiony na dni 6-9 kwietnia.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. No to się będzie działo…

 2. Fajno jest. Zawsze żeby było lepiej, musi być gorzej.
  Marzę o tym by przeczytać, że ” będą ułatwienia w ruchu”
  Może kiedyś, 122 coś takiego napisze. Może…

 3. To cudownie!! Czekamy na kolejne, bo jakoś trudno wyobrazić sobie lubelskie drogi bez utrudnień w ruchu. Nudno by było.

 4. Czteropasmowa?

 5. Ej! A moglibyście jakoś rozrysować na mapce jak to będzie wyglądać?

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   A wyobraźni Bozia nie dała, panie „phx84lbn”?

 6. tyle pasów, ale większość to buspasy, reszta stoi w korku.

 7. Niech mnie ktoś oświeci i wyjaśni po co buduje się tunel kolejowy dla tak obciążonej magistrali kolejowej z pieniędzy podatnika? Jaki jest tego koszt? Nie wystarczy super stadion na którym odbywają się świetne imprezy sportowo-kulturalne?

  • Jasio Down z zerówki

   No to masz pan problem, panie LU.
   Ciężko będzie, ale bądź dobrej myśli i módl się o rozum. Bóg jest dobry i ponoc wszechmocny (chociaż dla swoich sutannowych „sług” wystarczającej im kasy nie może stworzyć).

  • Chyba nie ma takiego który mógłby cie oświecić. skrajny przypadek.

 8. Nie raz już widziałem jak straż pożarna, policja i ambulans jechały pod prond albo stawali na 10 minut i rozmyślali w którą pojechać

 9. Czy na nowej drodze będą jakieś przystanki?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo