690 680 960

Brakuje jeszcze pozwolenia na budowę. Strażacy z Janowa Lubelskiego otrzymają nową siedzibę (wizualizacje)

Janowscy strażacy wyprowadzą się poza miasto, jednak ma to przynieść wymierne korzyści. W ostatnim czasie podobne obiekty powstały też w Lubartowie i Rykach.

Trwają przygotowania do budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim. Budynek jednostki ratowniczo-gaśniczej powstanie poza miastem, w miejscowości Borownica, w pobliżu węzła Janów Lubelski Północ. To sprawi, że strażacy będą mogli łatwiej, a przede wszystkim szybciej, dotrzeć na miejsce wypadku czy pożaru.

Obecnie straż odebrała już całą dokumentację projektową. Jednocześnie złożony został też wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Obiekt, oprócz pomieszczeń jednostki ratowniczo – gaśniczej i Komendy Powiatowej PSP, będzie posiadał 10-stanowiskową halę garażową, salę szkoleniową, stację obsługi urządzeń ochrony dróg oddechowych i ubrań gazoszczelnych, a także szatnie i magazyny. Do tego dochodzi boisko wielofunkcyjne oraz plac do ćwiczeń.

Plany związane z budową nowej strażnicy istnieją już od wielu lat. Obecna siedziba janowskich strażaków znajduje się w budynku z 1958 roku, jednak największym problemem jest brak miejsca na coraz to nowszy specjalistyczny sprzęt, który trafia na wyposażenie straży pożarnej. Do tego jednostka zlokalizowana jest w centrum miasta, co często przysparza problemów. Ciężkie wozy bojowe muszą się przeciskać wąskimi i zatłoczonymi uliczkami, co sprawia, że strażacy tracą cenny czas na dojazd na miejsce zdarzenia.

(fot. KP PSP Janów Lubelski)

5 komentarzy

 1. Już bez przesady z tymi wąskimi i zatłoczonymi ulicami, jak tam jest może dziesięć ulic na krzyż.

  • kierowca bombowca

   Jak powozisz majtasem czy cieniasem to dla ciebie i ścieżka wystarczy , ale wyobraź sobie , że specjalistyczne pojazdy straży to troszeczkę więcej miejsca potrzebują niż Twój kurzopęd…..

 2. Wyprowadzka poza miasto nie sprawi, że ulice nagle zrobią się szersze. Straż i tak musi wszędzie dojechać więc pora też na remont dróg.

 3. Janina Łatka - Zdziurkom

  Te szczytne zamiary, mnie się podobają, ale pewnie będą tacy, którzy zamiast nowej Remizy strażackiej woleli by mieć jeszcze jeden kościół, czy chociażby pomnik świętego JPII, albo chociaż nieświętego, a zimnego Lecha…

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas