Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Borki: Nielegalni pracownicy zbierali truskawki

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej podczas kontroli jednego z gospodarstw w miejscowości Borki ujawnili nielegalnie pracujących cudzoziemców. Właściciel gospodarstwa odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas przeprowadzonej 7 czerwca kontroli w miejscowości Borki w powiecie radzyńskim zatrzymali dziewięciu nielegalnie pracujących Ukraińców. Właściciel gospodarstwa rolnego zatrudniał cudzoziemców nieposiadających dokumentów pozwalających im na legalne wykonywanie pracy tj. bez wymaganych zezwoleń na pracę lub oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

– Pracodawca nie zawarł z cudzoziemcami umów o pracę albo umów cywilnoprawnych w wymaganej formie. Ponadto jeden z zatrzymanych, pracujących Ukraińców do kontroli przedstawił zezwolenie MRG, które nie uprawniało do pobytu poza strefą przygraniczną – informuje Anna Koszałko-Słomiany ze Straży Granicznej.

Wobec zatrzymanych wydano decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu oraz wszczęto postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 120 ust. 1 i 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

2016-06-10 07:21:27
(fot. NOSG)

40 komentarzy

  1. Cyganie w Puławach dostają po 2000 zł od naszego państwa za nieróbstwo. Ja pracuję 40 godzin tygodniowo za 1640 zł/mc. Okradany przez ZUS i US ledwo wiążę koniec z końcem. Po odliczeniu rachunków i raty kredytu do życia zostaje mi 1100 zł. Dorabiam na czarno bo inaczej się nie da żyć w tym kraju. Tylko nikt nie patrzy też na to, że to co zarobie i tak wydam tutaj, w Polsce nadal płacą podatek jakim jest vat.

  2. Zatrudniony na umowę przy zbieraniu polskich truskawek.. hahaha znajdźcie mi takiego człowieka w okolicy

  3. konkretny to lubi tylko hiszpańskie truskawki i dlatego wypisuje głupoty że po co sadzić jak się nie opłaca bo przecież najlepiej wszystko importować

  4. Spektakularna akcja, czuje się bezpieczniej :-)))

  5. wczoraj czytałem na dzienniku wschodnim na skupie cena truskawki z szypułką 1.17, bez szypułki 1.7 za kg, średnia cena dla zbieraczy za kg to ok 1 zł za kg to gdzie tu zysk dla plantatora ? a co z pielęgnacją pozasezonową za co pokryć koszta ?