Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Blokujesz miejsce do parkowania dla inwalidy? Auto odjedzie na lawecie

Jeżeli kierowca zaparkuje na miejscu dla inwalidy, a nie jest do tego uprawniony, musi się liczyć ze sporymi kosztami. Dzisiaj przekonał się o tym kierowca skody, która blokowała wjazd na kopertę.

W poniedziałek po południu na ul. Wajdeloty interweniował patrol straży miejskiej. Na miejsce wezwano także lawetę. Wszystko za sprawą pojazdu, którego kierowca zablokował miejsce parkingowe przeznaczone dla inwalidy. Kierujący skodą musi się liczyć z mandatem 500 zł i kosztami odholowania.

Podobnych obrazków w Lublinie jest więcej. Dzisiaj otrzymaliśmy zdjęcia pojazdu zaparkowanego na kopercie dla inwalidy przy jednej z galerii w Lublinie. Auto nie posiadało za szybą odpowiedniej informacji o tym, że kierowca uprawniony jest do zaparkowania na kopercie.

Przypominamy, 500 zł to kara za parkowanie na kopercie bez uprawnień i bez oznakowania pojazdu kartą parkingową. W sumie niewłaściwe parkowanie razem z holowaniem może kosztować 1000 zł. Warto zwrócić uwagę gdzie i jak się parkuje, zwłaszcza w rejonie miejsc wyznaczonych dla inwalidów.

Nie tak dawno opisywaliśmy sprawę zablokowania przejazdu straży pożarnej na ul. Wajdeloty. Wtedy strażacy musieli cofać się kilkadziesiąt metrów, ponieważ przejazd zablokowały niewłaściwie zaparkowane pojazdy.

Pisaliśmy o tym tutaj –  Ul. Wajdeloty: Nieprawidłowo zaparkowane samochody zablokowały przejazd straży pożarnej (wideo, zdjęcia)

2017-05-08 21:59:23
(fot. lublin112.pl, nadesłane Łukasz)

43 komentarze

  1. kto wydaje te zezwolenia? paniusia zaparkowała na kopercie, wywiesiła kartonik i poszła w podskokach

  2. Moja sąsiadka,starsza pani mawia – chamów trzeba uczyć rozumu.

  3. Adam Jurszczyk

    Ciekawe jaki sposob jest na odcholowanie renaut na elektrycznych hamulcahc recznych

  4. A jak właścicielem jest osoba prawna to kto płaci?