Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Blisko 600 walk stoczono podczas 10. Mistrzostw MMA w Puławach

W minioną sobotę, 9 marca, w Puławach odbyły się 10. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło blisko 700 amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Podczas 10. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w pięciu klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Na zawody zgłosiło się 687 osób, z tego 59 pań. 305 osób zapisało się do walk w kategoriach kadetów, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia.

Juniorów (18-21 lat) zgłosiło się 147, a seniorów, czyli osób powyżej 21. roku życia, zapisanych zostało 235. Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych 611 zawodników i zawodniczek reprezentujących 141 klubów. Przez cały dzień w pięciu klatkach odbyło się 556 pojedynków. Był to piąty turniej z rzędu, w którym wystartowało ponad pół tysiąca fighterów i drugi z największą liczbą startujących w historii Stowarzyszenia.

Wyniki wszystkich kategorii dostępne są na stronie Stowarzyszenia MMA Polska pod linkiem. Walki ze wszystkich klatek można obejrzeć na profilu Stowarzyszenia w serwisie YouTube, a finały wybranych kategorii na Kanale Sportowym. Retransmisja zostanie również opublikowana na stronie TVP Sport.

Blisko 600 walk stoczono podczas 10. Mistrzostw MMA w Puławach

fot. Stowarzyszenie MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska po raz drugi w historii zawitało ze swoim wydarzeniem do Puław. Ostatnie zawody w tym miejscu rozegrane zostały 11 czerwca 2022 roku.

10. Mistrzostwa MMA były pierwszym turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok. Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Blisko 600 walk stoczono podczas 10. Mistrzostw MMA w Puławach

fot. Stowarzyszenie MMA Polska

7 komentarzy

 1. rożnie nam inteligencja. tragedia po prostu tragedia. cofamy się do czasów dziczy.

  • To właśnie napisałem poniżej. Siedzieć i patrzeć, jak dwóch imbecyli okłada się po mordach? Niewyobrażalne.

  • Nikt wam nie każe oglądać. Nadal przecież możecie siedzieć przed kompem w wypierdzianych dresach, dłubać w nosie wycierając swoje gluty w poduszkę i pisać ” inteligentne ” komentarze.

 2. To są dopiero sporty dla bezmózgów. I tylko prymitywy półgłówki mogą się tym pasjonować. Cofnięcie o tysiąclecia w ewolucji gatunku.

  • To by się potem potwierdzało… nawet w komentarzach, takiego np. młota jak niejaki „jahira”.
   Musiał biedulek i on dobre bęcki dostać.

 3. No niestety Jocker i KaK macie rację. Dać im topory jeszcze i będzie fajniej.

  • 👍
   (no nie myślałem, że kiedykolwiek tak zareaguję, ale pewne sprawy jednoczą wszyskich…)

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport