Biuro podróży odwołuje wyjazdy i wstrzymuje rezerwacje. Klienci obawiają się najgorszego

W związku z odwołanymi przez biuro podróży Neckermann Polska wyjazdami, klienci firmy z naszego regionu obawiają się, czy zarezerwowane przez nich wczasy zostaną zrealizowane. Na razie Neckermann zapewnia, że nie zamierza składać wniosku o upadłość.

Klienci biura podróży Neckermann Polska obawiają się jego upadku, a tym samym kłopotów z zaplanowanymi wyjazdami czy też późniejszym problemów z odzyskaniem wpłaconych pieniędzy. Otrzymaliśmy kilka sygnałów od zaniepokojonych mieszkańców naszego regionu, którzy mają wykupione wczasy za pośrednictwem tej firmy. Coraz więcej osób bowiem planuje swoje wyjazdy nie w wakacje, lecz poza sezonem. Jak wyjaśniają, unikają w ten sposób tłoku, często ceny są niższe, a na dodatek w popularnych kurortach nie trzeba walczyć o swój skrawek plaży, czy też miejsce przy hotelowym basenie.

W poniedziałkowy poranek okazało się, że upadło jedno z największych na świecie biur podróży Thomas Cook. Funkcjonowało ono od 178 lat, miało oddziały w 16 krajach, własne hotele i linię lotniczą. Obsługiwało 19 mln turystów rocznie. Było ono powiązane kapitałowo z firmą Neckermann Polska. Jeszcze wczoraj zarząd Neckermann Polska informował, iż upadłość brytyjskiej spółki nie przełoży się na działalność polskiego oddziału. Prezes zarządu Marcin Nykiel zapewniał, że Neckermann Polska jako odrębna spółka polskiego prawa handlowego, prowadzi dalej normalną codzienną działalność operacyjną. Dodał, że wszyscy polscy klienci, zarówno ci, którzy obecnie przebywają za granicą, jak też ci, którzy jeszcze nie wyjechali na swoje wakacje, nie mają się co obawiać o swoje wyjazdy.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. W dniu dzisiejszym Marcin Nykiel poinformował, że sytuacja nabrała nowej dynamiki. Komplikacji uległa bowiem sytuacja w niektórych hotelach na lotniskach, w firmach transportowych i miejscowościach wakacyjnych, spowodowana koniecznością repatriacji poprzez brytyjskie władze do Wielkiej Brytanii kilkuset tysięcy turystów z powodu upadku brytyjskiej firmy Thomas Cook. Jak dodał prezes Neckermanna, ta sytuacja ma wpływ na całą branżę turystyczną na świecie, w tym także na klientów polskiego oddziału. Szczególnie ma to dotyczyć miejsc, w których Brytyjczycy mieli największy udział. Chodzi głównie o grecką wyspę Zakynthos oraz hiszpańską Majorkę.

We wtorek Neckermann odwołał wyloty na Zakynthos i Majorkę, w środę zaś anulowane będą wyloty na wszystkie destynacje. Dodatkowo na 48 godzin wstrzymana została możliwość zakładania jakichkolwiek nowych rezerwacji. Pomimo zapewnień, że klienci, którzy przebywają już na wczasach mają mieć zapewniony normalny pobyt, nie brakuje sygnałów, iż pojawiają się problemy. Na Majorce niektórym turystom nakazano opuszczenie hoteli. Ci, którzy mieli zapas gotówki, musieli sobie opłacić dalszy pobyt. Jednak z uwagi na fakt, iż uziemionych zostało też część samolotów, boją się jak będzie wyglądał ich powrót do kraju. Nie wiadomo też obecnie, co będzie dalej. Wiele osób liczy, że sytuacja polskiego oddziału się unormuje, część jednak obawia się najgorszego, a więc upadku biura podróży.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Zakyntos i Majorka to porażka. Wraz z mężem i czwurką dzieci byłam w tym roku w Polinezji. Tam jest dopiero ładnie i nie trafi się na polaków. Ale trzeba umieć oszczendzać, 2 lata z 500+ i nie trzeba pracować na wakacje dla całej rodziny

 2. właśnie mój wafelek poleciał na Marjolkę ciekaw jestem jak teraz wróci, chcę tylko dodać że życzyłem udanego urlopu.

 3. zmieńcie tą idiotyczną „destynację” na polskie „kierunki”. Ta wasza bezmyslna pogon za „nowoczesnoscią”.Równa modzie na to co francuzkie dziesiatki lat temu.

 4. Bardzo dobrze,mają teraz taniej poza sezonem:-).
  W dupach się poprzewracało,wielkie państwo i elyta:-).
  Jak większość januszy z grażynami,sebixów z karynami + jakieś tam dżesyki i brajany mogli pojechać z programu 500+ nad bałtyk.

 5. Bardzo dobrze,mają teraz swoje taniej po sezonie.
  Wielkie państwo i elyta:-).
  Jak większość januszy z Grażynami,sebixów z karynami + jakieś tam dżesyki i brajany mogli wybrać się nad polskie morze z programu rodzina(patola) 500+

 6. Neckermann Polska należy do Thomas Cook a ten upadł. Tylko totalny „Janusz” może myśleć że ponieważ Neckermann Polska jest odrębną spółką polskiego prawa handlowego to upadek jego faktycznego właściciela nie ociągnie za sobą zajęcia aktywów Neckermanna przez wierzycieli. Nie ma opcji aby wierzyciele Thomas Cook chcieli przejąć Neckermanna i kontynuować jego działalność. W pierwszej kolejności przejmą jego aktywa, nie zapłacą jego zobowiązań i spieniężą co się jeszcze da. Nie tylko turyści są w „czarnej du…e” ale i pracownicy. Wypłat nie będzie.

 7. NECKERMANN. Tak pięknie polsko brzmiąca nazwa. Aż grzech nie skorzystać z ich usług.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”