Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biłgoraj: Dwa wypadki z udziałem kierujących jednośladami

W miniony weekend na drogach powiatu biłgorajskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem jednośladów. W obu poszkodowani doznali złamania nogi, w jednym zaś kierujący motorowerem był nietrzeźwy.

Do pierwszego z wypadków doszło w sobotę w miejscowości Korchów. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą. Kierujący skodą, wykonując manewr skrętu w lewo zajechał drogę jadącemu w tym samym kierunku motocykliście. W chwili zdarzenia kierowca motocykla wykonywał manewr wyprzedzania skody.

-26-letni kierowca skody z gm. Biszcza był trzeźwy. W toku kolejnych ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że motocyklistą był 16-latek z gm. Księżpol, co z kolei z racji wieku wiąże się z faktem braku uprawnień kat. A. Młody człowiek w wyniku wypadku trafił do szpitala ze złamaną nogą – informuje mł. asp. Milena Wardach z biłgorajskiej policji.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę w Luchowie Górnym. Zjeżdżający ze wzniesienia, kierujący motorowerem zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku mercedesem.

Kierowca osobówki w wieku 64-lat z Tarnogrodu był trzeźwy. W wyniku wypadku 18-letni motorowerzystą z gm. Tarnogród trafił do szpitala z obrażeniami głowy oraz złamaną nogą. Jak się okazało był pijany, w organizmie miał blisko promil alkoholu.

2014-10-06 17:46:33
(fot. Policja Biłgoraj)

Jeden komentarz

  1. ja być obca krajowca, ale znać polska prawo i obyczaje

    Obu poszkodowanych gówniarzy nie powinno być na drogach.
    Jak ich życiu nie zagrożą lekarze, powinni być przykładnie ukarani.

Z kraju