Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biegają aby pomóc obywatelom Ukrainy. Wystartowała Lubelska Sztafeta Pokoju (zdjęcia)

Po południu w Lublinie wystartowała Sztafeta Pokoju, której celem jest pomoc osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy. Każda wpłacona złotówka zostanie podwojona przez jeden z banków.

W piątek o godzinie 16.00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w Lublinie rozpoczęła się Lubelska Sztafeta Pokoju. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowy w Lublinie przy wsparciu Fundacji Santander i wielkich serc lokalnych przedsiębiorców. Natomiast celem tej sportowej imprezy jest pomoc osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy.

Sztafeta ma charakter otwarty co oznacza, że każdy chętny, bez względu na wiek, może wziąć w niej udział. Należy przebiec dowolny dystans z pałeczką sztafetową i przekazać ją kolejnej osobie. Jednocześnie prowadzona jest zbiórka funduszy i darów na rzecz naszych wschodnich sąsiadów, których niepodległy kraj został zaatakowany przez rosyjskiego najeźdźcę.

Co ważne każda wpłacona przez uczestników i sponsorów kwota zostanie podwojona przez Bank Santander. Nad całością czuwają licencjonowani sędziowie Lubelskiego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki. Dzisiaj sztafeta potrwa do godziny 20.00, jutro rozpocznie się o godz. 9.00 i zakończy o godz. 15.00.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Ka Ka ! Ka Ka Es ! Sygnał Lublin! Tak jest!

  2. Nie no super… Wszystkim robi się lepiej bo ONI biegają, jeszcze chwila i Putin się podda.
    Ludzie czy nie możecie po prostu uprawiać sport / brać udział w zawodach bez dorabiania pseudo teorii

  3. Nie gańcie ich za to, przecież nie od dziś wiadomo, że ludziom różnie fermentuje pod deklami, tym akurat tak odwaliło.

Wiadomości z info112