690 680 960

Biegają aby pomóc obywatelom Ukrainy. Wystartowała Lubelska Sztafeta Pokoju (zdjęcia)

Po południu w Lublinie wystartowała Sztafeta Pokoju, której celem jest pomoc osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy. Każda wpłacona złotówka zostanie podwojona przez jeden z banków.

W piątek o godzinie 16.00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w Lublinie rozpoczęła się Lubelska Sztafeta Pokoju. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowy w Lublinie przy wsparciu Fundacji Santander i wielkich serc lokalnych przedsiębiorców. Natomiast celem tej sportowej imprezy jest pomoc osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy.

Sztafeta ma charakter otwarty co oznacza, że każdy chętny, bez względu na wiek, może wziąć w niej udział. Należy przebiec dowolny dystans z pałeczką sztafetową i przekazać ją kolejnej osobie. Jednocześnie prowadzona jest zbiórka funduszy i darów na rzecz naszych wschodnich sąsiadów, których niepodległy kraj został zaatakowany przez rosyjskiego najeźdźcę.

Co ważne każda wpłacona przez uczestników i sponsorów kwota zostanie podwojona przez Bank Santander. Nad całością czuwają licencjonowani sędziowie Lubelskiego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki. Dzisiaj sztafeta potrwa do godziny 20.00, jutro rozpocznie się o godz. 9.00 i zakończy o godz. 15.00.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Ka Ka ! Ka Ka Es ! Sygnał Lublin! Tak jest!

  2. Nie no super… Wszystkim robi się lepiej bo ONI biegają, jeszcze chwila i Putin się podda.
    Ludzie czy nie możecie po prostu uprawiać sport / brać udział w zawodach bez dorabiania pseudo teorii

  3. Nie gańcie ich za to, przecież nie od dziś wiadomo, że ludziom różnie fermentuje pod deklami, tym akurat tak odwaliło.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie