690 680 960

Biegacze opanują ulice Lublina. Będą duże utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą sobotę w Lublinie pojawią się duże utrudnienia w ruchu dla kierowców. Na 1 czerwca zaplanowany jest 7 PKO Półmaraton Solidarności „Bieg ulicami Lublina” oraz XXVII Międzynarodowy Bieg Solidarności „LUBELSKI LIPIEC 1980″.

7 PKO Półmaraton Solidarności „Bieg ulicami Lublina”

Planowane jest całkowite zamknięcie ulicy: Królewskiej, Wyszyńskiego i Zamojskiej. W związku z tym ulice Bernardyńska i Rusałki zostaną oznakowane jako ul. „bez przejazdu”. Ruch od ul. Narutowicza skierowany będzie ul. Dolna Panny Marii. Przewidziano informację o objeździe na ul. Lipowej ulicami Narutowicza-Nadbystrzycka

Al. Unii Lubelskiej od wjazdu na stację paliw w kierunku Fabrycznej i Lubelskiego Lipca 80 wyłączona zostanie całkowicie z ruchu, dopuszczając obsługę komunikacji zbiorowej na południowej jezdni w obu kierunkach ruchu, oraz przejazdy poprzeczne na skrzyżowaniach z Piłsudskiego – Plac Bychawski na wprost, Muzyczna – Stadionowa na wprost/prawo i Cukrownicza – wjazd na parking przy ARENIE na wprost.

Pojawi się informacja o objazdach na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia – Unii Lubelskiej ulicami Krańcowa – Dywizjonu 303 – Nowy Świat – Krochmalna oraz w drugą stronę Lubomelska – Lipową – Narutowicza- Nadbystrzycka. Objazdy zapewnią dojazd do dworca PKP ulicami Krochmalną i Pocztową. Z ulicy Zamojskiej  biegnący przemieszczą się na ul. Lubelskiego Lipca 80, w rejonie przebudowywanego skrzyżowania.

Na odcinku od Piłsudskiego do Muzycznej ulica Lubelskiego Lipca 80 zostanie zamknięta dla pojazdów z wyjątkiem komunikacji zbiorowej, na drugiej z jezdni. Następnie biegnących skierowano na ścieżkę rowerową, którą wyłączono z ruchu dla rowerzystów do ul. Dworcowej. Na ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Młyńską do Hali Targowej wprowadzony zostanie zakaz ruchu. Na skrzyżowaniach ruch będzie wstrzymywany tylko na czas niezbędny do przebiegnięcia zawodników. Bieg ten rozpoczyna się – od godziny 8:30 do 10:00. Oznakowanie będzie montowane i demontowane w godzinach 6:30 – 12:00.

XXVII Międzynarodowy Bieg Solidarności „LUBELSKI LIPIEC 1980″

Całkowite zamknięcie ulic na trasie biegu z dopuszczeniem ruchu komunikacji zbiorowej na ulicach: Piasecka, Franczaka „Lalka”, Droga Męczenników Majdanka, Wolska, Lubelskiego Lipca 80, Unii Lubelskiej (od stacji paliw do Fabrycznej), Dworcowa i Młyńska.

Całkowicie wyeliminowano ruch komunikacji zbiorowej na Ul. Lubelskiego Lipca 80 i Plac Bychawski przenosząc go na drugą jezdnię i dopuszczając ruch autobusów w obu kierunkach.

Oznakowanie zamknięcia ulic Unii Lubelskiej i Lubelskiego Lipca 80 zostanie wykorzystane z poprzedniego biegu „7. PKO Półmaraton Solidarności”. Objazdy zaproponowano na Rondzie Dmowskiego w kierunku Świdnika ulicami Krańcową, Dywizjonu 303 (Dojazd do PKP), Nowy Świat, Krochmalną. W drugim kierunku ulicami Lubomelską, Lipową, Narutowicza, Krochmalną. Na ulicy Łęczyńskiej od Al. Solidarności i Hutniczej objazd zaproponowano ulicami Krańcową, Dywizjonu 303 (Dojazd do PKP), Nowy Świat, Krochmalną.

Dojazd do Dworca PKP możliwy będzie ul. Pocztową i Krochmalną w związku z tym przewidziano podanie informacji ,, Dojazd do PKP” od strony ul. Dywizjonu 303.

Planowane jest całkowite zamknięcie ulicy Dworcowej i Młyńskiej na odcinkach od Krochmalnej do Hali Targowej, otwarty pozostanie odcinek od dworca PKP do parkingów przy „ślepym odcinku Młyńskiej. Ulice Stadionowa i Lubelskiego Lipca 80 na odcinku do Piłsudskiego, również zostaną zamknięte dla pojazdów z wyjątkiem komunikacji zbiorowej.

Na odcinku ul. Lubelskiego Lipca 80 od Piłsudskiego do Cukrowniczej wydzielona będzie dla biegnących będzie cała jedna jezdnia. Na wlocie ul. Wolskiej dla uczestników biegu wydzielona zostanie połowę jezdni pozostawiając dwa pasy ruchu w obu kierunkach dla autobusów. Ruch pojazdów komunikacji zbiorowej z ulicy Łęczyńskiej w Wolską i w Plac Bychawski będzie chwilowo wstrzymywany przez sygnalistów (policję / straż miejską) w czasie przebiegania uczestników w obrębie skrzyżowań.

Na ul. Droga Męczenników Majdanka na odcinku od Fabrycznej do Dekutowskiego przeznaczona będzie dla zawodników prawą część jezdni w kierunku centrum, drugą połowę jezdni pozostawiając dla ruchu komunikacji zbiorowej w obu kierunkach. Dopuszczono ruch poprzeczny pojazdów przez ul. Droga Męczenników Majdanka na wprost z ulic Wrońska – Garbarska, Startowa, Lotnicza, Krańcowa, Grabskiego – Sulisławicka, Kazimierza Jagiellończyka – Skalskiego. Dojazd ul. Dekutowskiego do szpitala i cmentarza, będzie możliwy w przerwach pomiędzy grupami biegaczy, ruch będzie kierowany przez sygnalistów.

Na odcinku ul. Franczaka „Lalka” od Dekutowskiego do Królowej Bony i Bukowej do ulicy Piaseckiej wyłączono z ruchu na 2 godziny całą jezdnię dla zawodników. Dopuszczono ruch wszystkich pojazdów z ul. Piaseckiej w łącznik do DK 12,17.

Bieg rozpoczyna się o godzinie 9:00 i kończy o godzinie 12:00. Oznakowanie będzie montowane i demontowane przez firmę IKOM Sp. z o.o. w godzinach 6:30 – 14:00.

(fot. IKOM)

17 komentarzy

 1. Organizatorom imprez sportowych przypomina się, że wyłączność na korkowanie miasta mają osobówki. I to nawet nie wszystkie, bo tylko te które (poza kierującym) wiozą powietrze.

 2. Na stadion biegać a nie blokuje ie znowu pół miasta!

  • Niedziela niehandlowa, idź wypoczywać a nie pierdzielisz głupoty. Przebiegną przez Felin, Majdanek i na Targi. Faktycznie cały Lublin stanie w korku z tej okazji – będzie armagedon i apokalipsa w jednym. Szczególnie że juz od cmentarza biegacze będą truchtać na tyle rozproszeni że ruch będzie przepuszczany pomiędzy nimi, a w południe będzie już praktycznie pozamiatane. Więc zanim większośc napinaczy zdąży się w niedziele dobrze wyspać, przeciągnąć, zjeść śniadanko, wypić kawę i gdziekolwiek wyjść, to większość biegaczy będzie na mecie.

  • I to rozkopanego miasta! Nie dość, że drzewa wycinają na potęgę, to jeszcze pół miasta rozkopane na raz będą zamykać dla biegaczy. Przecież ludzie pracują!

   • Pracujesz w Sobotę na ulicy pomiędzy Świdnikiem a Areną Lublin?
    Ruszyli byście cztery litery jak Ci biegacze a nie tylko samochody…

 3. łysy czuje się jak na ojcowiźnie i pokazuje kto w mieście rządzi. Co na to dewelo ?

 4. a nie mogą w niedzielę?!
  można prosić o większe zdjęcia utrudnień?

  • Organizator zgłosił imprezę w sobotę, dostał pozwolenie więc w czym problem?
   Wiesz gdzie będą utrudnienia, weź poprawkę i miłego dnia 🙂

   • Czy ty rozumiesz że takie działania nie tylko nie przyczynia się do promowania biegania oraz uczczenia pamięci ale odwrotnie – tylko wywołają wściekłość ludzi? A chyba chodzi o to żeby ich przyciągać?

 5. Następnym razem proszę się nie szczypać i zorganizować te biegi w piątek o 14. I od razu pięć, po co się rozdrabniać.
  A potem kończy się jak w Łodzi – straż na sygnale nie może przejechać, bo biegną.

 6. Ku…a! Cały lublin stoi. Kto to organizuje do cholery.piękny dzień dziecka ku..a w korku spędzimy

 7. Co za panlant wymyślił to w sobotę. Ludzie pracują, inni załatwiają sprawy bo na tygodniu nie mogą bo pracują, jeszcze inni chcą wyjechać. Więc dla kogo ta rozrywka? Chyba tylko dla biegaczy i organizatorów bo reszta będzie kląć i złorzeczyć a chyba nie o to chodziło. A wystarczyło wszystko przesunąć na niedzielę.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas