690 680 960

Bezpieczny weekend na drogach

„Bezpieczny weekend”- pod takim kryptonimem policjanci przeprowadzą w najbliższy weekend (18.04-21.04.2014r.) oraz w dniach 30.04-4.05 (długi weekend majowy) akcję na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Działania będą przeprowadzone poprzez zdecydowane reagowanie policjantów na wykroczenia mające wpływ na powstawanie zdarzeń drogowych takich jak; nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wyprzedzanie „na trzeciego”, jazda z nadmierną prędkością, kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości lub środka działającego podobnie do alkoholu oraz na każde przejawy „brawury” kierujących.

Policjanci będą również reagowali z pełną surowością na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego.

Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, prowadzona będzie na drogach całego kraju.

2014-04-17 06:57:03

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Pan Sołtys z Lublina

  Szkoda, że to tylko taki tymczasowy zryw do pracy naszej dzielnej Policji walczącej z wiatrakami.
  Przydałby może nie codzienny, ale częstszy, pokaz prewencyjnych możliwości.
  Udanych „łowów” życzę.

 2. już widzę jak będą karać pieszych przecież to się nie opłaca mandat dla takiego to 100 a dla kierowcy dużo więcej .Wczoraj popołudniu babcia zasuwała z jednej strony Filaretów na drugą przy kładce oczywiście dołem a Filaretów przejechał sobie w tempie spacerowym radiowóz . Wlazła by taka pod samochód to zaraz wrzask kierowca morderca itd .

  • Założę się że jakby to szedł np. młody chłopak to by go zatrzymali i wlepili mandat ! ale babcia która pcha się na ulice w niedozwolonym miejscu i snuje się z prędkością metr na 30 sekund to już jest ok.

 3. Znajoma dostała tak mandat za to, że przechodziła przez przejście dla pieszych, a w połowie pasa ruchu zaczęło migać zielone, wchodząc na chodnik kilka kroków była na „czerwonym”. Spieszyła się na 17-stkę pod „Novą” i podbiegła kawałek przez to przejście. „Buraki” ( policja ) wyciągnęły ją z autobusu i zaprowadzili ją do „bydłowozu” jak jakiegoś przestępce i tam mandat za „nieprawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych”. Ku.wa co to jest? To miała się turlać przez przejście albo skakać po białych pasach na „zebrze”, bo jak na czarne nadepnie to źle? Znajdzie się paru idiotów, „nadgorliwych” i dosłownie interpretujących kodeks, którzy będą chcieli zarabiać na takich. Dostała mandat za przejście w miejscu wyznaczonym ale wg. milicji przebiegała – 100 PLN, to moja rada: skaczecie ludzie przez barierki albo przejdźcie obok pasów, dostaniecie mniejszy mandat 😀 Bo za przejście w niewyznaczonym miejscu dają mniej.

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy