690 680 960

„Bezpieczna droga do szkoły” nie taka bezpieczna. Co drugi kierowca ukarany

Blisko 900 skontrolowanych pojazdów i ponad 400 mandatów. To pokazuje jak dorośli dbają o bezpieczeństwo najmłodszych.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, przez pierwsze pięć dni września, prowadzili akcję profilaktyczną o kryptonimie „Bezpieczna droga do szkoły 2014”. Działania mundurowych skoncentrowały się głównie w okolicach szkół na terenie Lublina oraz tych usytuowanych w rejonach Komisariatów Policji w Bełżycach , Bychawie oraz Niemcach. Policjanci w tym czasie zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców, w takich miejscach jak przejścia dla pieszych czy tereny gdzie występuje zwiększony ruch najmłodszych. Kontrolowano także sposób przewożenia dzieci do miejsc nauki.

Wyniki działań pokazały niestety, że nie jest dobrze w kwestii zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa przez dorosłych. W okresie od 1 do 5 września funkcjonariusze skontrolowali 870 pojazdów, zarówno samochodów osobowych jak i gimbusów. Aż 418 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za różnego rodzaju wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Za zły stan techniczny pojazdów zatrzymano aż 100 dowodów rejestracyjnych, a 14 kierujących pożegnało się z prawem jazdy, za szczególnie niebezpieczne zachowanie na drodze. W 20 przypadkach wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądów a 52 kierowcom, za mniejsze przewinienia udzielono pouczeń.

Nie brakowało także kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W trakcie trwania działań, zatrzymano 12 takich osób. Funkcjonariusze skontrolowali także trzeźwość osób zajmujących się przeprowadzaniem dzieci przez jezdnię. W tym przypadku nie stwierdzono, żeby ktokolwiek wykonywał swoje obowiązki po pijanemu. Pierwsze dni roku szkolnego niestety przyniosły także niebezpieczne zdarzenia z udziałem dzieci. Na terenie powiatu lubelskiego doszło do 2 wypadków drogowych w wyniku, których poszkodowanych zostało dwoje dzieci w wieku do lat 14.

Jak zapowiada policja, działania związane z bezpieczeństwem najmłodszych będą powtarzane.

(fot. lublin112)
2014-09-08 22:38:52

8 komentarzy

 1. Jest jakiś inny sposób w polsce na łatanie dziury w budżecie niż karanie mandatami kierowców, stawianie bilematów na parkingach kierowcom, podnoszenie cen paliwa? No i jeszcze sprzedawanie polskich przedsiębiorstw inwestorom z zagranicy.
  Bezpieczeństwo na drodze, wpuszczanie za 5tyś zł nałogowych alkoholików recydywistów za kierownicą. Takie nam gwarantują bezpieczeństwo.

  • Sprawdzają i pilnują,źle,nie sprawdzają olewają,dzieci giną jeszcze gorzej. Kocham ten kraj,lecz nienawidzę tego Państwa,gdzie zawsze znajdzie się ktoś komu nawet kołkiem w tyłek nie dogodzi….

 2. DOBRY CZŁOWIEK (prawie aniołek)

  @kam – Naszych kochanych rodaków – kierowców nie da się tylko pouczać.
  Są karani, a jak się zachowują widać, codziennie po wiadomościach umieszczanych w 112 i innych mediach. Pijani, naćpani, w furkach, którymi strach jeździć.
  Często wyrokami sądowymi pozbawieni praw jazdy.
  Natomiast upadek polskich przedsiębiorstw spowodowany jest na zasadzie: „Mądry Polak po szkodzie”. Zauważ, że tam gdzie inne narodowości zbijają kasę robiąc dobre interesy, Polakom „sie nie opłaca”. Polak mając jakiś „interes” chciałby się błyskawicznie nachapać,. Np. handlowiec Polak jak nie narzuci 30-50 % marży to mu „sie nie opłaca”.
  Chińczyk z drugiego końca świata przywlecze np. skarpety i opłaca mu się je sprzedać zestaw 5 par za 6 złotych.
  A Polak te same skarpety oferuje za 12 zetów. Taniej za cholerę „sie nie opłaca”.
  Polakom nawet własnych jabłek nie opłaca się sprzedać taniej jak np. banany, czy pomarańcze, taki będzie jęczał i biadolił jacy to ruscy wredni, że nie chcą od nas brać jabłek, ale w Polsce nie sprzeda taniej, woli je wyrzucić i czekać na rekompensatę z Unii.
  Widywałem małych obywateli innych nacji stojących na targowiskach i handlujących czym popadnie – dla naszych polskich dzieci to kwas i obciach. Nasz małolat przyzwyczajony jest dostawać gotowca pod pysk.
  Przykłady takich i podobnych zachowań naszych obywateli można by tu całe listy sporządzać.
  Ale po co? „Sie nie opłaca” – ja też jestem Polakiem

 3. Gadanie o łataniu dziury budżetowej mandatami jest już nudne. Jak często wystawiane są mandaty bez popełnienia wykroczenia?
  Jest bardzo prosta metoda na niepłacenie mandatów – nie popełniać wykroczeń… ale i tak większość nie zrozumie i będzie biadoliła.

  Zdrowia, przede wszystkim psychicznego!

 4. Przeraża to, że co drugi skontrolowany kierowca dostał mandat za nieprawidłowości których się dopuścił. Z drugiaj strony obserując kierowców odwożących swoje pociechy do pobliskiegi przedszkola, sam widzę, że połowa z kierowców przywozi dzieci bez fotelików lub w fotelikach ale bez zapiętych pasów.

 5. dzieci powinny byc rodziców i to oni powinni decydować jak ich bezpiecznie doprowadzać czy dowozić do szkoły itd a nie własnością organów państwa. Państwo decyduję za rodziców co dla dzieci jest dobre, czego mają się uczyć, jakie zachowania tępić a jakie gratyfikować. Ale oni mają swój cel żeby stworzyć matoła, którym łatwo sterować, żeby pracował do śmierci na swoich panów a w zamian dostanie głupi program w tv i iphona,Według nich powinien się cieszyć z kolejnych obchodów dnia odzyskania „wolności” bo tak mówią mu w tv.

 6. @ffff – coś Ci się popieprzyło po deklem
  To rodzice odpowiadają za to żeby dziecko, które znaleźli w kapuście, albo im bocian przyniósł, nie leżało obsrane w pieluchach dłużej niż trzy dni, żeby na czas dostało pod pysk, papu, iphona , kompa i telewizor, stają na głowie, żeby broń Boże nikt dzieciątka o nic nie posądził, albo i nie wymolestował. A matoł i tak się im puści nie wiadomo z kim bo pryśnie na „gigant” odciągając biedną policję od ważniejszych zadań, żeby takich szukała.
  Rośnie hołubione przez rodziców stado rozwydrzonych, roszczeniowców, którzy nie potrafią bez komputera liczyć do dziesięciu i wieszają się z rozpaczy, że play station najnowszej generacji nawaliło.

 7. Zgadzam się z Tobą Dobry człowieku, Polak jak nie zarobi odrazu większej sumy to mu się nie opłaca, woli pójść do pośredniaka po zasiłek
  Natomiast te wszystkie akcje są nastawione na mandaty wg. mnie oczywiście. Czemu w dniu akcji trzeźwości na odcinku 400km strzelały do mnie 3 laserówki i mijały mnie nie oznakowane auta a ani razu nie kontrolowali mnie na trzeźwość?
  Z drugiej strony racja, nie łamiesz przepisu nie masz mandatu tylko ja raz otrzymałem mandat, za wydech bo Pani policjant zobaczyła chromowana końcówkę i na słuch ustaliła, że jest za głośno. Na stacji kontroli pojazdów czujnik a nie ucho wskazało, że jest ok.
  Ale kto się będzie sądził.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina