Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bez uprawnień łowił ryby, nietrzeźwy wsiadł za kierownicę renaulta. Zatrzymali go funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej

W czwartek funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej w Kępie Gosteckiej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna chwilę przed tym, łowił ryby na Wiśle bez wymaganych uprawnień.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17. Policjanci otrzymali zgłoszenie od funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, którzy w Kępie Gosteckiej w powiecie opolskim ujęli nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Renault. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierującym jest 37-letni mieszkaniec gminy Łaziska.

Jak się okazało, mężczyzna chwilę wcześniej został na gorącym uczynku przyłapany przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Bez wymaganych uprawnień łowił ryby w Wiśle. Już wtedy czuć było od niego wyraźną woń alkoholu. Tym większe było niedowierzanie funkcjonariuszy, kiedy w czasie patrolowania okolic Wisły ujrzeli przejeżdżającego samochodem po drodze publicznej 37-latka. Natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 37-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Łaziska przyznał, że wcześniej pił alkohol, lecz pomimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu.

Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Musi się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi swojej nietrzeźwej jazdy oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Rybka lubi pływać…

 2. Porównajcie przestępstwa: łowił na wędkę bez uprawnień na Wisle ryby (chyba nic nie złowił bo nie podaja) i jechał na bani (nie spowodował wypadku bo nie podają) i teraz do porównania: znany dziennikarz bez ważnych dokumentów na samochód na przejściu dla pieszych rozjechał staruszkę, która została kaleką i został uniewinniony, drugi przykład znany polityk który obecnie jest eurodeputowanym też na przejściu rozjechał kobietę i…reprezentuje Polskę w parlamencie UE. I teraz ten nieszczęśnik od łowienia ryb zostanie skazany (sądzę że na pewno). SPRAWIEDLIWOŚĆ MADE IN POLAND.

  • Jest wiele różnic.
   1. Tych dwóch pierwszych nie kierowało samochodem pod wpływem alkoholu.
   2. Najsztub potrącił starszą kobietę na pasach nie wyrządzając jej większej krzywdy, bo potrącenie było przy prędkości około 20km/h. Kobieta zmarła kilka miesięcy później nie w związku z potrąceniem, lecz wiekiem i ogólnym stanem zdrowia.
   Co ma nieważne badanie techniczne pojazdu (o ile jest sprawny) do potrącenia? Samochodem z pieczątką w dowodzie potrąca się tak samo, jak bez pieczątki. Jazda pojazdem bez przeglądu to wykroczenie – za które Najsztub odpowiedział.
   3. Jazda niesprawnym pojazdem to także wykroczenie, ale to czy stan techniczny pojazdu miał wpływ na zaistnienie wypadku to inna kwestia.
   4. Przypadku z politykiem nie znam, wiec się szczegółowo nie wypowiem, ale jeżeli spowodował wypadek to powinien siedzieć w więzieniu, a nie parlamencie.
   5. Menel w samochodzie, to menel w samochodzie. Więc nie wiem dlaczego umniejszasz winę takich bandytów drogowych? Powinien siedzieć razem z tym politykiem, co spowodował wypadek.

  • Widzę, że obok cieszącego się sporym zainteresowaniem kółka jeżdżących szybko, ale bezpiecznie oraz ich obrońców, zaczyna coraz prędzej rozwijać się kółko jazdy „bezpiecznej pod wpływem alkoholu”.

 3. Dystans około 5km. Zamiast przejechać te kilka km rowerem (na trzeźwo) w jedną stronę. Potem wrócić pieszo, to jedzie chłop napić się i z premedytacją kierować samochodem. Flaszki z rzeki nie wyłowił. To była zaplanowana akcja. I za pewnie nie pierwszy raz. I za pewne wszyscy dookoła wiedzieli o tym, ale płacz będzie we wsi dopiero po tragedii.

  • Jakie 5 kilometrów?
   To pewnie miejscowy z Kępy był…
   Tak to jest po wsiach, gdzie do najbliższego posterunku jest kilkanaście kilometrów, a policja nie zagląda, o ile nie jest wzywana.
   Tak Franiu żyje polska wieś. Jazda po piwie? A co to jest jedno piwo? Lepiej się jeździ po dwóch-trzech.
   Jak tylko się z dala od większych dróg i miast powiatowych trzymasz, to ryzyko wpadki jest bliskie zeru (zresztą i tak jest).

 4. Moze redakcja napisze czy coś złowił .

  • Oby teraz łowił grypsy w sedesie. Ale nic z tego – uniknie kary. Wykonanie kary będzie zawieszone.

 5. Klusownicy i pijani za kolkiem. Norma w tamtych stronach. A wogole to powiat powinien zmienic nazwe na Hamburg bo tam pelno ***

 6. Tylko zalesienie calego powiatu cos pomoze

 7. afera!!!!!! a gdzie 70 baniek od handlarza bronią ?

Z kraju