Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Betonowe słupy łamały się jak zapałki, na budowie przewrócił się żuraw. Już cztery zgłoszenia o tornadach w Polsce (wideo, zdjęcia)

Do europejskiej bazy danych o trudnych warunkach pogodowych trafiły już cztery zgłoszenie o tornadach, które wystąpiły w ciągu ostatnich godzin na terenie Polski. Dwa z nich w woj. wielkopolskim i dwa kolejne w woj. łódzkim.

Do European Severe Weather Database trafiły informacje o czterech tornadach, które pojawiły się w ciągu ostatnich godzin na terenie Polski. Chodzi tutaj o trąby powietrzne siejące zniszczenie w miejscowościach: Sierosław, Wójcice i Smaszków w woj. łódzkim, a także Stara Ciświca, Dobrzyca i Sośnica w woj. wielkopolskim. Piąte zgłoszenie tornada będzie dotyczyło prawdopodobnie gminy Żelazków w powiecie kaliskim w woj. wielkopolskim.

Na nagraniach oraz zdjęciach widać zerwane dachy, uszkodzone budynki, połamane jak zapałki betonowe słupy energetyczne, powyrywane z korzeniami, a także poukręcane na pewnej wysokości drzewa. Tysiące odbiorców są bez prądu, strażacy cały czas pracują nad usuwaniem skutków silnego wiatru. Na budowie w Krakowie silny wiatr przewrócił żurawia, jedna osoba była reanimowana. W Międzyrzeczu w woj. lubuskim zginął mężczyzna, na którego auto przewróciło się drzewo.

Strażacy odnotowali już w całym kraju ponad 1400 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem. W kraju ponad 300 tys. odbiorców pozostaje bez prądu.

Betonowe słupy łamały się jak zapałki, na budowie przewrócił się żuraw. Już cztery zgłoszenia o tornadach w Polsce (wideo, zdjęcia)

(fot. Powiat Sieradzki\ESWD)

10 komentarzy

 1. Słupy są narźone a trudne warunki , deszcz , mróz , słońce i ulegają erozji , co w tym dziwne źe się przewracają.

 2. Ja być obca krajowca i tak se myśle, że...

  To nic, że w kraju ponad 300 tys. odbiorców pozostaje bez prądu.
  Mądry Polak dopiero po szkodzie, na ten wszelki wypadek kupuje agregat prądotwórczy

 3. Cóż, dalej bawmy się w Boga, jakby jutra miało nie być.

 4. Wczoraj omniktron a dzisiaj trąba.

  • Widzisz jak podobnież dobry Bóg kombinuje jakby tu jeszcze owieczkom koło doopy zrobić

 5. gipsowa figura Jezusa

  Tym razem alert RCB miał racje – nigdy nie wiadomo

 6. Słuchaczka Radia Wieprzowa Twarz

  Czy ktoś robi statystyki pod kątem zabezpieczeń, ilu ucierpiało tych co na wypadek nawałnicy w okna wystawiają świcę gromnicę i mniej lub bardziej święty obrazek, w porównaniu do tych co nie zabezpieczają się wcale ?

  • Skąd w tobie tyle jadu? Życzę ci, abyś spotkał/a na swojej drodze ludzi życzliwych, którzy swoim przykładem zmienią Twoje podejście do innych.

  • Przykre….mieć twarz podobną do wieprza.
   Współczuje.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo