Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Bełżyce: Zmyśliła porwanie aby zemścić się na chłopaku

Za zeznanie nieprawdy i zawiadomienie o niedopełnionym przestępstwie odpowie 17-letnia mieszkanka gminy Wojciechów. Nastolatka twierdziła, że została porwana przez nieznanych mężczyzn i siłą wciągnięta do samochodu kiedy szła ulicą.

-Do zdarzenia miało dojść w niedzielę około godziny 17.00 w Wojciechowie. Zamaskowani mężczyźni mieli wysiąść z samochodu, skrępować nastolatkę sznurkiem a następnie wywieść do lasu. Tam miała być bita, przywiązana do drzewa i zmuszona do wypicia alkoholu. Sprawcy mieli także zabrać jej telefon komórkowy i odjechać, zostawiając ją przywiązaną do drzewa. Sprawą zajęli się policjanci z Bełżyc. Po kilku godzina ustalili, że opisana przez nastolatkę historia rozegrała się tylko w jej wyobraźni – informuje asp. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

-W rzeczywistości dziewczyna spędziła noc w towarzystwie znajomych spożywając alkohol. Następnego dnia rano wracając do domu wymyśliła całą historię. 17-latka przy okazji szukania wymówki na nieobecność w domu chciała również zemścić się na swoim byłym chłopaku. Podczas składania zawiadomienia twierdziła, że jednym ze sprawców może być jej były chłopak – dodaje asp. Andrzej Fijołek.

Policjanci już wystąpili do prokuratury o umorzenie sprawy rzekomego rozboju i wyłączenie materiałów do fałszywego zawiadomienia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2014-05-27 10:33:31
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. bo to zła kobieta była

  2. Cieć z Lubartowskiej

    Zamknąć za to, nie zamkną. Dostanie pewnie coś w „zawiasach”, ale nasrane w papierki będzie mieć do końca życia i na własne życzenie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo