690 680 960

Bełżyce: Strażacy doskonalą umiejętności

Strażacy z gminy Bełżyce w weekend doskonalili swoje umiejętności. Wszystko po to, by jeszcze sprawniej nieść pomoc potrzebującym.

W niedzielę we Wronowie odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z gminy Bełżyce. Rozpoczęło je omówienie planu ćwiczeń przez komendanta gminnego. Następnie strażacy zapoznali się z nowoczesnym sprzętem, jego obsługą oraz praktycznym wykorzystaniem. Wyjaśniano również zasady BHP podczas przeprowadzania akcji ratowniczych.

Nie zabrakło także podstawowych elementów ratownictwa medycznego. Zapoznano wszystkich z wyposażeniem torby ratunkowej, jak używać poszczególnego sprzętu oraz w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego. Odbył się również pokaz sprzętu hydraulicznego do ewakuacji osób zakleszczonych w rozbitych pojazdach.

W ćwiczeniach brało udział 6 jednostek OSP z miejscowości: Bełżyce, Matczyn-Wojcieszyn, Babin, Kolonia Chmielnik, Wierzchowiska Stare i Podole. Całym ćwiczeniom przyglądał się Burmistrz Bełżyc, Ryszard Góra.

(fot. nadesłane – OSP Bełżyce – DZIĘKUJEMY!)
2014-09-23 20:35:32

Jeden komentarz

  1. Autor tego tekstu chyba liczyć nie potrafi gdyż jednostek było 10. Babin, Matczyn. Chmielnik. Wzgórze. Zagórze. Wierzchowiska. Podole. Zalesie. Wronów. Bełżyce. A Pan burmistrz przyjechał na sam koniec więc nie mógł się przyglądać CAŁYM ćwiczeniom.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli