690 680 960

Bełżyce: Strażacy doskonalą umiejętności

Strażacy z gminy Bełżyce w weekend doskonalili swoje umiejętności. Wszystko po to, by jeszcze sprawniej nieść pomoc potrzebującym.

W niedzielę we Wronowie odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z gminy Bełżyce. Rozpoczęło je omówienie planu ćwiczeń przez komendanta gminnego. Następnie strażacy zapoznali się z nowoczesnym sprzętem, jego obsługą oraz praktycznym wykorzystaniem. Wyjaśniano również zasady BHP podczas przeprowadzania akcji ratowniczych.

Nie zabrakło także podstawowych elementów ratownictwa medycznego. Zapoznano wszystkich z wyposażeniem torby ratunkowej, jak używać poszczególnego sprzętu oraz w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego. Odbył się również pokaz sprzętu hydraulicznego do ewakuacji osób zakleszczonych w rozbitych pojazdach.

W ćwiczeniach brało udział 6 jednostek OSP z miejscowości: Bełżyce, Matczyn-Wojcieszyn, Babin, Kolonia Chmielnik, Wierzchowiska Stare i Podole. Całym ćwiczeniom przyglądał się Burmistrz Bełżyc, Ryszard Góra.

(fot. nadesłane – OSP Bełżyce – DZIĘKUJEMY!)
2014-09-23 20:35:32

Jeden komentarz

  1. Autor tego tekstu chyba liczyć nie potrafi gdyż jednostek było 10. Babin, Matczyn. Chmielnik. Wzgórze. Zagórze. Wierzchowiska. Podole. Zalesie. Wronów. Bełżyce. A Pan burmistrz przyjechał na sam koniec więc nie mógł się przyglądać CAŁYM ćwiczeniom.

Kursy walut

  • USD 4.1887zł -0.18%
  • GBP 5.2109zł -0.04%
  • EUR 4.479zł -0.25%
  • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas