690 680 960

Bełżyce: 88-latka straciła 100 tys. złotych. Oszust podał się za pracownika urzędu

Lubelscy policjanci poszukują oszusta, który okradł 88-latkę mieszkankę gminy Bełżyce. Mężczyzna ukradł starszej kobiecie niemal 100 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie gminy Bełżyce. Nieustalony mężczyzna wszedł do domu 88-latki i podał się za pracownika gminy. Oszust oznajmił, że kobiecie należy się dotacja z Unii Europejskiej. Warunkiem przekazania unijnej gotówki było okazanie własnych pieniędzy.

Kobieta przyniosła przechowywane w domu oszczędności w kwocie niemal 100 tys. złotych. Mężczyzna wziął gotówkę i wyszedł z mieszkania.

– Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mundurowi poszukują mężczyzny w wieku około 30-40 lat, średniej budowy ciała, twarz owalna, włosy czarne. Ubrany z czarną kurtkę i ciemne spodnie – informuje podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policja ostrzega!

Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom, które powołują się, że są pośrednikami np. z członkiem rodziny – to wspólnicy oszustów

Nie wpuszczajmy do mieszkania nieznajomych osób – nie każdy jest tym, za kogo się podaje.

Oszuści wykorzystują dobre serce, ufność,i gościnność swoich ofiar.

Miła powierzchowność sprawcy pomaga zdobyć zaufanie ofiary.

Nie wierzmy w „życiowe okazje” oferowane przez nieznajomych (np. „super” zdrową i relaksującą pościel czy też „niezniszczalny” komplet garnków).

Łupem napastników mogą paść oszczędności całego życia i cenne przedmioty z mieszkania.

Upewniajmy się, kogo wpuszczamy do domu. Zanim to uczynimy, żądajmy okazania legitymacji lub identyfikatora. Zadzwońmy do instytucji, na które nieznajomi się powołują

Również osoby skrzywdzone przez los (parające się żebractwem) często „podszywają” się za pracowników różnych firm i instytucji oraz sprzedawców – po wpuszczeniu ich do miejsca zamieszkania dokonują kradzieży wartościowych przedmiotów, np. biżuterii, dokumentów, pieniędzy.

Gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję pod bezpłatny numer 997 lub 112.

2015-01-28 15:52:27
(fot. lublin112.pl)

27 komentarzy

 1. Jak można być tak głupim?????????

 2. Nie masz bo czekasz aż ktoś da..

 3. hahahaha babcia myslala ze pieniadze w tym wieku z Unii dostanie no smieszne jak ludziom w mlodym wieku jest trudno dostac !jakis skrobigor widocznie i chytrus! lase na pieniadze..ma za swoje……

 4. Dajcie już spokój domysłom! Coś mi się robi jak czytam te wasze wypociny. Co was obchodzi skąd ta kobieta miała pieniądze i co z nimi robiła?! Czy was ktoś rozlicza z posiadanej gotówki? Co mówiąc o prawie dziewięćdziesięcioletniej kobiecie…
  Celem artykułu jest zebranie informacji na temat złodzieja ,ostrzeżenie o takich przypadkach. A wy wolicie insynuować na temat czyjegoś życia. Nic tylko żyć sensacją biedne cebulaki.

 5. Popieram „Zażenowaną” zajmijcie się swoimi sprawami a nie snujecie domysły i oceniacie innych, ŻENADA.

 6. Moi drodzy z kad miała nieważne ale ze pazerna to fakt tyle mieć i jeszcze chcieć zenada jak się ma 88lat to albo trzeba żyć godnie za ta kasę a nie jeszcze chcieć więcej niestety pazernosc i głupota nie zna granic

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas