Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie nowe połączenie z lubelskiego lotniska. Linia Eurowings uruchomi loty do Niemiec

Port Lotniczy Lublin odzyska połączenie z Niemcami. Wcześniej linie lotnicze bmi Regional obsługiwały loty do Monachium. Od czerwca samoloty Eurowings polecą do Kolonii.

We wtorek Port Lotniczy Lublin ogłosił uruchomienie nowego połączenia, które ruszy 10 czerwca. Loty do Kolonii w Niemczech, na lotnisko Kolonia/Bonn, obsługiwać będą linie Eurowings. Jest to jeden z większych tanich przewoźników w Europie, który jest członkiem Grupy Lufthansa. Rejsy wykonywane będą samolotami Airbus A319, zabierającymi na pokład do 150 pasażerów.

Jak wyjaśniają przedstawiciele lubelskiego lotniska, nowe połączenie ma być tanią i szybką alternatywą dla pasażerów podróżujących pomiędzy Polską Wschodnią a zachodnimi regionami Niemiec, ale też Luksemburgiem, Belgią czy wschodnimi regionami Francji. Kolonia, oprócz tego, że jest atrakcyjnym miastem, idealnym do zaplanowania krótkiego wyjazdu weekendowego, może być też dobrym punktem przesiadkowym dla tych pasażerów, którzy zechcą skorzystać z innych tanich połączeń Eurowings, które w Kolonii mają swój węzeł przesiadkowy.

– Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi, powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Wiadomo już, że trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. W środy samolot wystartuje z Kolonii o godz. 20:50, w Lublinie wyląduje o godz. 22:45. W trasę powrotną ruszy o godz. 23:20 by wylądować w Niemczech o godz. 01:20. Z kolei niedzielne połączenie będzie wykonywane w godzinach porannych. Start z Kolonii odbywał się będzie o godz. 5:40 a z Lublina o godz. 8:10. Sprzedaż biletów właśnie ruszyła. Ich cena rozpoczyna się od 128 zł.

(fot. Eurowings)

10 komentarzy

 1. PLN8,580.40
  3 osoby dorosłe i 1 dziecko

 2. i tak to nic nie da…lotnisko od początku swojego istnienia przynosi duże straty! ale co tam bogate miasto Lublin bedzie dopłacać … ale taka to już nasza świecka tradycja…nierentowne kopalnie, huty, stocznie itd …doją na mld złotych ehhh ale za to zwykły Kowalski co nie idzie mu interes bankrutuje koniec kropka i nikt mu nie płaci ! :/

  • To po co budować drogę ekspresową do Warszawy? Kosztuje miliardy, później trzeba utrzymać i nie ma żadnego zysku! Przecież lotnisko trzeba traktować jak jedną z dróg – są drogi ekspresowe, kolej, drogi morskie i wszystkie przynoszą straty a rozlicza się tylko tą jedną. A patrząc rzetelnie ile lotnisko ma strat „z podatków” to trzeba odliczyć wszystkie podatki, które odprowadza lotnisko oraz ile podatków płacą firmy, które zwiększyły swoją działalność z powodu lotniska, ile podatku płacą hotele, sklepy, taksówkarze i restauracje od turystów oraz przedsiębiorców, którzy przyjeżdżają, jakie podatki pacą firmy medyczne z powodu „turystyki medycznej” i tak długo jeszcze wymieniać.

 3. realia linii lotniczych – uruchamia się połączenie na próbę, przez pierwszy miesiąc jest ruch, bo osoby z Lubelszczyzny pracujące w tamtym regionie spróbują tak podróżować, ceny będą zaporowe, a przez w połowie puste samoloty jeszcze je będą zwiększać – aż połączenie umrze śmiercią naturalną, choć nagłą…
  to lotnisko trzymają tylko jako tako loty do UK tanich linii… ktoś kto zna branże, wie, że na dłuższą metę to nie wypali. tak samo jak loty z Lublina do Warszawy.
  lotnisko mogłaby uratować tylko linia lotnicza na kilkanaście-kilkadziesiąt samolotów, która zrobiłaby na nim swój główny węzeł i siedzibę. w innym wypadku nadal będzie spadek ilości pasażerów i kasowanie nowo powstających połączeń

 4. Bardzo cieszy mnie to połączenie

 5. Przydałoby się coś do Bassel albo Zurychu

 6. Takie godziny przylotu i odlotu nie wróżą sukcesu na tej trasie.

 7. no, nawreszcie jest sukces (chwilowy) zgrai cwaniaczków żyjących z naszych podatków