Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie cyfryzacja kina w Nałęczowie. Widzowie obejrzą filmy w 3D

Do dwóch razy sztuka, czyli drugi przetarg na montaż sprzętu cyfrowego w kinie „Cisy” zakończył się pozytywnie. Nowy sprzęt umożliwi m.in. oglądanie filmów w 3D.

W ciągu najbliższych tygodni do kina w Nałęczowie trafi sprzęt za niemal 300 tys. złotych. Kino zostanie wyposażone w nowy projektor, ekran, oprogramowanie i niezbędną infrastrukturę oraz 1 tysiąc okularów do oglądania filmów w 3D.

Dofinansowanie na zakup sprzętu będzie pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” oraz z budżetu miasta.

Nowy wymiar filmów uzupełni zmodernizowania sala kinowa, w której kilka lat temu znalazły się nowe fotele, oświetlenie i nagłośnienie oraz klimatyzacja. W ostatnim czasie nie można było oglądać najnowszych produkcji filmowych, ponieważ dystrybutorzy zasilają kina filmami w wersji cyfrowej. W Nałęczowskim Ośrodku Kultury, gdzie znajduje się kino, był do tej pory sprzęt analogowy.

Drugi przetarg na sprzęt był konieczny, ponieważ firma która wygrała pierwszy, zrezygnowała z podpisania umowy.

Wkrótce w kinie „Cisy” widzowie obejrzą filmy w najnowszych standardach produkcji obrazu i dźwięku.

2014-11-02 10:50:25
(fot. NOK)

2 komentarze

  1. wolnomyśliciel (oczywiście - obywatelski)

    Marnie widzę przyszłość tego kina. Gdyby istniały PeGeeRy to np. po wieczornym dojeniu krów załadowałoby się „d” pań dojarek oraz panów oborowych do autokaru wcześniej sprawdzonego przez policję pod pozorem bezpieczeństwa i hajda oglądać cudze 3 D.
    Ale teraz… małolaty chętniej oglądają nie tylko 3 „d”, podczas gry w „słoneczko”, a starsi siedzą w domu na „d” przed telewizorem i najwyżej na dobranoc tatuś mamusię klepnie po „d”.

  2. Niech Pan pomyśli 20 razy, zanim Pan coś napisze, bo widzę, że na Pana 10 razy to za mało…

Z kraju