690 680 960

Będą trzy nowe obwodnice w regionie. Jacek Sasin: „Polska jest jedna i dlatego należy wyrównywać różnice rozwojowe regionów”

– Dotrzymujemy słowa i prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju. Wyrównujemy szanse cywilizacyjne regionów – mówi wicepremier Jacek Sasin w Tarnogrodzie podczas podpisania umów na budowę obwodnic: Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Tarnogrodu.

Koszt budowy trzech obwodnic: Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Tarnogrodu to ponad 205 mln zł, z czego 80 proc. tej sumy to dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– W ramach rządowych funduszy do woj. lubelskiego trafiło już ponad 6 mld zł. Dziś do tych pieniędzy dokładamy kolejne – ponad 130 mln zł na budowę 3 obwodnic – mówi wicepremier Jacek Sasin.

Lubelszczyzna jest nadal jednym z najbiedniejszych regionów w Polsce i UE. Jej stopień zamożności to zaledwie – 48 proc. średniej unijnej. Dla porównania, region warszawski to 156 proc. średniej unijnej. Dlatego rząd wspiera regiony mniej zamożne, by wyrównywać szanse rozwojowe i cywilizacyjne ich mieszkańców.

– Likwidujemy tę przepaść m.in przez inwestycje w drogi, infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, edukacyjną, sportową czy w służbę zdrowia. Wychodzimy z założenia, że Polska jest jedna, wszyscy Polacy są tacy sami i mają takie same prawa – uzasadnia wicepremier Jacek Sasin.

Nowe obwodnice nie tylko poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i wyprowadzą ruch z centrum miast, ale również będą impulsem do rozwoju ekonomicznego, turystycznego i kulturalnego regionu. Lepsza infrastruktura ma zachęcić do inwestowania, tworzenia miejsc pracy, a tym samym zatrzymania młodych ludzi w tym regionie.

(fot. MAP)

49 komentarzy

  1. Mieszkaniec Niemiec (DK19)

    Dobrze że nam obiecują obwodnicę od 20-u lat. Ostatnio jest nawet jakiś postęp: ogłosili że obwodnica już jest opóźniona o rok 🙂 Dziękujemy, do usłyszenia przy wyborach!

  2. tak wyrównują że w lublnie dziura na dziurze a we wsiach autostrady

    • Będzie jeszcze gorzej. Kasa na wybory potrzebna więc samorządy okradną, na drogi nie starczy. Obietnice nic nie kosztują.

  3. Brawo PiS jedyna słuszna partia polityczna.

  4. o sasin sasin. wisłe do tomaszowa doprowadził, wybory przez pocztę zrobił za co jego ludzie co dostali posadki są dumni.
    za co jeszcze wezmie sie pan wspaniały.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel