690 680 960

Będą trzy nowe obwodnice w regionie. Jacek Sasin: „Polska jest jedna i dlatego należy wyrównywać różnice rozwojowe regionów”

– Dotrzymujemy słowa i prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju. Wyrównujemy szanse cywilizacyjne regionów – mówi wicepremier Jacek Sasin w Tarnogrodzie podczas podpisania umów na budowę obwodnic: Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Tarnogrodu.

Koszt budowy trzech obwodnic: Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Tarnogrodu to ponad 205 mln zł, z czego 80 proc. tej sumy to dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– W ramach rządowych funduszy do woj. lubelskiego trafiło już ponad 6 mld zł. Dziś do tych pieniędzy dokładamy kolejne – ponad 130 mln zł na budowę 3 obwodnic – mówi wicepremier Jacek Sasin.

Lubelszczyzna jest nadal jednym z najbiedniejszych regionów w Polsce i UE. Jej stopień zamożności to zaledwie – 48 proc. średniej unijnej. Dla porównania, region warszawski to 156 proc. średniej unijnej. Dlatego rząd wspiera regiony mniej zamożne, by wyrównywać szanse rozwojowe i cywilizacyjne ich mieszkańców.

– Likwidujemy tę przepaść m.in przez inwestycje w drogi, infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, edukacyjną, sportową czy w służbę zdrowia. Wychodzimy z założenia, że Polska jest jedna, wszyscy Polacy są tacy sami i mają takie same prawa – uzasadnia wicepremier Jacek Sasin.

Nowe obwodnice nie tylko poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i wyprowadzą ruch z centrum miast, ale również będą impulsem do rozwoju ekonomicznego, turystycznego i kulturalnego regionu. Lepsza infrastruktura ma zachęcić do inwestowania, tworzenia miejsc pracy, a tym samym zatrzymania młodych ludzi w tym regionie.

(fot. MAP)

49 komentarzy

 1. Mieszkaniec Niemiec (DK19)

  Dobrze że nam obiecują obwodnicę od 20-u lat. Ostatnio jest nawet jakiś postęp: ogłosili że obwodnica już jest opóźniona o rok 🙂 Dziękujemy, do usłyszenia przy wyborach!

 2. tak wyrównują że w lublnie dziura na dziurze a we wsiach autostrady

  • Będzie jeszcze gorzej. Kasa na wybory potrzebna więc samorządy okradną, na drogi nie starczy. Obietnice nic nie kosztują.

 3. Brawo PiS jedyna słuszna partia polityczna.

 4. o sasin sasin. wisłe do tomaszowa doprowadził, wybory przez pocztę zrobił za co jego ludzie co dostali posadki są dumni.
  za co jeszcze wezmie sie pan wspaniały.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas