690 680 960

Będą protestować „przeciwko lekceważeniu przez ministra Czarnka problemów w szkołach i przedszkolach”

W najbliższy piątek w Lublinie, przed budynkiem Kuratorium Oświaty, odbędzie się protest „przeciwko lekceważeniu przez ministra Czarnka problemów w szkołach i przedszkolach”. Organizatorem manifestacji jest lubelski Komitet Obrony Demokracji.

W Dniu Edukacji Narodowej przed Kuratorium Oświaty w Lublinie KOD zaprotestuje przeciwko lekceważeniu przez ministra Czarnka problemów w szkołach i przedszkolach, z którymi mierzą się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

– Szkoły powinny być przyjazną i bezpieczną przestrzenią, wolną od dyskryminacji, manipulacji i propagandy. Gdzie każdy uczeń i uczennica uczą się wyrażania siebie. Gdzie inspirujący, motywujący nauczyciele wspierają rozwój krytycznego, samodzielnego myślenia. Gdzie jest czas na edukację obywatelską, uczenie się kompetencji społecznych. W kryzysie jaki dotyka obecnie szkolnictwo nie będzie to możliwe – informują organizatorzy.

Dodają również, że bez dobrej edukacji nie będzie społeczeństwa obywatelskiego ani demokracji. Protest odbędzie się piątek o godz. 9:00, przed Kuratorium Oświaty w Lublinie, przy ul. 3 Maja 6.

(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

 1. Ile to na wycieczki wydałeś 141k srarnek ?

 2. KODowcy to motłoch

 3. Y…ć fatalną opozycję.

 4. Jak ma być dobrze w kraju, w którym taki Czarnek ma poparcie. Dno dna.

 5. Jako naród musimy mieć swoją świadomość Narodową i ją PRZEKAZYWAĆ bronić własnych wartości o które walczyli nasi przodkowie a lewackie podejście wiadomo jak się kończy…

 6. Wierzyć się nie chce że ludzie najeżdzają na nauczycieli a nie na rządzących.
  Słuszną linie ma nasza władza.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas