Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będą nowe miejsca parkingowe przy ul. Gospodarczej

Wkrótce do dyspozycji kierowców przy ul. Gospodarczej w Lublinie będą nowe miejsca parkingowe. Miasto właśnie ogłosiło postępowanie przetargowe na realizację tego zadania. Część nowych miejsc postojowych będzie gotowych jesienią tego roku.

Ogłoszone zamówienie na budowę nowych miejsc parkingowych przy ul. Gospodarczej w Lublinie przewiduje zaprojektowanie, przebudowę i rozbudowę parkingu na docelowo około 70 samochodów, w rejonie dworca PKP Lublin Północ, na działce sąsiadującej z Komisariatem Policji.

– Nowe miejsca parkingowe w dzielnicy Tatary to kolejny realizowany przez Miasto zwycięski projekt ze środków Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja zapewni miejsca postojowe dla mieszkańców dzielnicy, natomiast utwardzone, równe podłoże – bezpieczny dostęp do zaparkowanego auta. Poprawa infrastruktury drogowej wpłynie również na bezpieczeństwo i komfort osób z niepełnosprawnościami – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W tym roku wykonana zostanie część parkingu, do wysokości posiadanych środków. Zadanie przewiduje zaprojektowanie całości w zakresie branży drogowej, oświetlenia, odwodnienia oraz usunięcia kolizji. Parking będzie posiadał nawierzchnię bitumiczną. Jego wyposażenie obejmie także nowe oświetlenie z wykorzystaniem opraw typu LED.

Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację zadania. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy. Zadanie drogowe to realizacja projektu z VIII Budżetu Obywatelskiego D-35 Renowacja dzielnicy Tatary – nowe parkingi i chodniki, na który oddano 187 głosów.

Będą nowe miejsca parkingowe przy ul. Gospodarczej

(fot. pixabay.com\Miasto Lublin)

14 komentarzy

 1. Panie Boże !!!!!! kiedy powstanie choć jedno miejsce parkingowe na osiedlu Motor bo jeżeli w dalszym ciągu będzie przybywać pojazdów w takim tempie, to będziemy parkować na Felinie. Oby nie. Spółdzielnio Mieszkaniowa Motor obudź się.

 2. bardzo fajnie, tylko kto tam będzie parkował? ludzie najchętniej by do klatek powjeżdżali, a tu trzeba od najbliższych bloków przejść na drugą stronę ruchliwej ulicy jedynym przejściem dla pieszych. nie mówiąc o budynkach w głębi osiedla…
  będzie stał pusty, tak jak są teraz puste miejsca przy targu.

  • Piszesz tak, bo nie stać Cię na samochód. Innych stać i ich święte prawo wjechać nawet do windy, bo mają samochód. Niech miasto dobuduje kolejną windę do istniejących bloków. Zaparkować gdzieś trzeba, a wejść po schodach na piechotę można nawet na 10. piętro.

   • stać mnie na samochód i w dodatku kupując mieszkanie, zapewniłem sobie indywidualne miejsce parkingowe. dasz wiarę?

 3. Zakostkowywania Lublina ciąg dalszy. Niech mi ktoś wskaże jakąkolwiek nową inwestycję, która nie wiązałaby się z hektarem kolejnych parkingów.

  • „apartamentowiec”

  • A nie dotarło jeszcze do Ciebie, że to nie „widzimisię” inwestorów, tylko wymogi prawne? Wskaźnik parkingowy, według definicji, jest to liczba m2 powierzchni brutto w budynku przypadająca na jedno miejsce parkingowe (w przypadku lokali użytkowych), albo liczba miejsc w korelacji do liczby mieszkań (w przypadku lokali mieszkalnych) – w Lublinie (o ile dobrze pamiętam), jest to 1,2:1, czyli 12 miejsc parkingowych na 10 mieszkań. Zainwestuj, zbuduj coś i postaraj się nie zapewniać miejsc parkingowych (no, chyba że postawisz sobie sławojkę w ogródku działkowym) 😉

 4. O!To wspaniale! Będę mógł parkować na noc bo na ul.Popiełuszki brakuje miejsc.

Z kraju