Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Będą dodatkowe kursy komunikacji miejskiej w Lublinie. „Na polecenie prezydenta”

Od jutra uruchomione zostaną dodatkowe kursy niektórych linii komunikacji miejskiej w Lublinie. To kolejne w ostatnich dniach tego typu zmiany w rozkładach, które wprowadzono po obowiązujących od początku lutego cięciach w kursowaniu autobusów.

32 komentarze

 1. Czy w tym całym ZTM pracuje jakaś kompetęntna osoba? Straszną amatorką wieje z tej miejskie j spółki. Panie Żuk może czas najwyższy pogonić darmozjadów rządzących w ZTM tak jak miało to miejsce w MOSiR

 2. Dalej cisza na linii 152. Z Wileńskiej, Głębokiej, Zana nie ma połączenia na dzielnicę Dziesiątą. 152 ma skróconą trasę tylko pod Dworzec PKP I solidnie uciętę kursy. Ponadto jedzie przez Nadbystrzycką, a nie przez LSM głównie os. Piastowskie. Wożę codziennie Tatę na rehabilitację na Abramowicką. Ja mieszkam na Dunikowskiego, Tata na Chrobrego… Dlatego nie rozumiem kto „mądry” zamienił trasę 152.

 3. Bardzo bym prosił o przedłużenie linii nr.2 do szkoły podstawowej w turce często dzieci z Borka muszą iść na piechotę .W zimie jest to naprawdę duże utrudnienie .

 4. A Wy dalej jezdzijta spalinowytwarzaczami produkującymi smog i się duśta. A Pan Żuk dalej toczy kulkę…

  • Mój nowy samochód wytwarza zdecydowanie mniej spalin niż te ponad 10 letnie używane powarszawskie Jelcze z niespełna milionem przebiegu, bez klimatyzacji i biletomatu….

 5. I po co? Tak się składa że dzis jezdziłam od 13-16 liniami 150;31; 57 bo załatwiałam przeróżne sprawy urzędowe i rozwoziłam CV w wielu firmach i tak się składa że ani razu nie było jakiegoś wielkiego tłoku, a jezdziłam co 20 minut, pomiedzy Szpitalem Wojewódzkim a Zamkiem.
  Strasznie pusto w ogóle na mieście, nie wiem skąd te narzekanie.

  • TE narzekanie stąd, że jeśli do centrum jeździ dużo autobusów to i co 5 minut tam będą. A gdzieś dalej, gdzie jedzie tylko jeden autobus, to szlag człowieka trafia, jak ma czekać na niego pół godziny.

  • Bo ludzie myślą, że przejadą z punktu A do punktu B bez przesiadek i najlepiej co 15 minut lub o ich porach wyjścia/powrotu…

  • fanka żukowa czy jakoś tak ?

 6. Komunikacja miejska na Botanik to tragedia, nie dziwota że ludzie wybierają swoje auto zamiast kisić się w 7 i 2.

 7. Latający Kubrak

  Dobry Pan!

 8. rolnik co nieznalazł żony

  Tylko że ZTM zatrzymał się mentalnie 10 lat temu kiedy powstał i jest ślepy. Nie widzi że osiedla na Ponikwodzie, Felinie, Wrotkowie czy na Węglinie południe się bardzo rozrosły, a oni zamiast kierować komunikacją dalej z nowymi połączeniami dalej rzeźbią z istniejącymi liniami, wydłużając je na wioski, podczas gdy coraz większe miejskie osiedla są coraz gorzej skomunikowane z centrum, a komunikacja dociera na skraj osiedla który jest coraz dalej. Nie ma co się dziwić że jak ludzie zaczną jeździć samochodami to nawet darmowa komunikacja nie przekona ich do przesiadki do autobusu który nie dość że jeździ dookoła, jest raz na godzinę i do tego o niskim standardzie. Jest rok 2020 i pojazd bez klimatyzacji czy biletomatu nie powinien opuścić bram zajezdni !! Nie mówiąc już o szybkich liniach łączących dzielnice sypialne z pominięciem centrum. obecna komunikacja powinna być albo zlikwidowana albo całkowicie przebubowana.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo