Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Basen Olimpijski w Lublinie: Woda już jest, dzisiaj zawieszono wiechę

W poniedziałek na budynku basenu olimpijskiego w Lublinie odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy. Oznacza to, ze stan surowy obiektu jest już ukończony.

Będzie najnowocześniejszą pływalnią w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie- stan surowy lubelskiego budynku basenu olimpijskiego został ukończony. W poniedziałek zgodnie z tradycją, w najwyższym punkcie obiektu zawieszono tradycyjny wieniec. W uroczystym momencie wziął udział m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Leszek Gołąbiecki Prezes Zarządu Unibep, czyli głównego wykonawcy inwestycji.

-Ten obiekt wymagał bardzo dużo pracy, z trzech stron, wykonawcy, projektanta oraz inwestora. Ta współpraca układała się bardzo dobrze i wierzę, że będzie się układała jeszcze lepiej, gdyż tylko dzięki temu możliwy jest pełny sukces. Jeżeli będziemy pracować tak jak jest to do tej pory, to ten obiekt wyjdzie nam na miarę Europy – wyjaśniał Leszek Gołąbiecki. Z kolei Krzysztof Żuk tłumaczył, że basen będzie służył nie tylko zawodom sportowym lecz przede wszystkim mieszkańcom Lublina. – Połączyliśmy dwie rzeczy: infrastrukturę dla sportu na najwyższym europejskim czy światowym poziomie, a drugiej strony towarzyszy temu całe zaplecze. Park wodny który pozwala spędzać czas całymi rodzinami a kompozycja basenu w połączeniu z aquaparkiem i pobliską halą lodową pozwala tworzyć centrum rekreacyjno – sportowe – dodał Żuk.

Prace związane z budową basenu rozpoczęły się wraz z początkiem sierpnia 2013 roku. Jego całkowita budowa miała się zakończyć jesienią b.r. jednak termin uległ przesunięciu na rok następny. Na przeszkodzie stanęły m.in. problemy podczas realizacji prac ziemnych. Okazało się, ze pod warstwą gruntu znajdują się konstrukcje poprzednich basenów, a ich rozbiórka znacznie przedłużyły czas przeznaczony na ten etap robót. Dopiero w listopadzie ub.r. prace wyszły z ziemi i trwały do końca czerwca. Później rozpoczął się montaż drewnianego dachu.

Kompleks basenowy będzie podzielony na trzy części. W pierwszej z nich będzie część rekreacyjna wraz ze zjeżdżalniami, w drugiej znajdzie się basen olimpijski wraz z trybunami na 2100 miejsc, zaś w trzeciej część użytkowa czyli kasy, przebieralnie a także sauny, zespół odnowy i rehabilitacji, ogród zimowy oraz fitness. W tej części znajdzie się również strefa VIP i pomieszczenia dla mediów a także wypożyczalnia łyżew dla Ice Manii. Całkowity koszt budowy kompleksu wyniesie blisko 100 mln, z czego 40 mln to dotacja Ministra Sportu. Zakończenie prac planowane jest na I połowę przyszłego roku. Pierwsze imprezy mają się w nim odbyć w III kwartale 2015 roku.

(fot. lublin112)
2014-09-29 16:58:45

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. tylko brakuje żeby ktoś sie wpie…lił do tej wody i utoną, po **** ta woda tam teraz?

    • Sprawdzano szczelność niecki basenu czy jest szczelna i nie przecieka, po to tam właśnie była ta woda . Nie byłeś nie widziałeś to nie komentuj. Aktualnie woda jest spuszczona .

Z kraju