Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Barwny, bajkowy i rozśpiewany korowód przeszedł ulicami Lublina (zdjęcia)

W sobotę przez centrum Lublina przeszedł Korowód Bajki. Uczestnicy przemaszerowali z Placu Litewskiego do Ogrodu Saskiego. Dzieci i dorośli wcielili się w postaci znane z twórczości Brzechwy.

Bajkowym Korowodem w Dniu Dziecka rozpoczął się Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET. Jego druga edycja zbudowana jest wokół literki B – odnosi się do twórczości Jana Brzechwy oraz zjawiska buntu. Wydarzenie odbędzie się od 1 do 4 czerwca w Ogrodzie Saskim.

W sobotę przed południem uczestnicy barwnego i rozśpiewanego korowodu przeszli z Placu Litewskiego do Ogrodu Saskiego. W trakcie przemarszu nie brakowało śpiewów i dobrej zabawy. Część uczestników przebrana była za postaci z bajek.

Festiwal jest okazją do spotkań z autorami i autorkami książek. W tym roku do świata literatury zapraszają m.in.: Małgorzata Strzałkowska, Joanna Rusinek, Elżbieta Wasiuczyńska, Zofia Stanecka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Frączek, Małgorzata Swędrowska, Marianna Sztyma, Sylwia Chutnik, Krzysztof Łapiński, Marcin Kostrzyński, Marcin Szczygielski, Wojciech Widłak, Teatr Atofri oraz Teatr Sztuka Ciała. Oprócz spotkań literackich czy koncertów dużo miejsca i uwagi zajmą różnego typu warsztaty, czy występy artystyczne przygotowane przez najmłodsze mieszkanki i mieszkańców Lublina.

– Festiwal to święto wszystkich dzieci i okazja do podążania kolejnymi literami alfabetu, które ułatwiają promowanie czytelnictwa poprzez kontakt z twórczością konkretnych autorów oraz pracę nad emocjami i wynikającymi z nich postawami. Wydarzenie w sposób holistyczny i bliskościowy promuje czytelnictwo poprzez spotkania, warsztaty, instalacje, teatr, ruch, muzykę, film, wyspy kreatywne oraz łączy specjalistów różnych dziedzin – osoby zajmujące się literaturą, językiem, sztuką, bajkoterapią, arteterapią i psychologią. Podobnie jak rok temu, za sprawą korowodu zabierzemy dzieci w podróż do świata bajek, pokazując dodatkowo, że zasługują one na wspaniałe wydarzenia, które jednocześnie wpierają je w poczuciu sprawności, autonomii, budowaniu relacji i uznaniu ich kompetencji – mówi Alina Januszczyk, autorka i koordynatorka Festiwalu Alfabet z Ośrodka „Brama Grodzka Teatr NN” – Dom Słów.

Jeden komentarz

  1. Tylko dlaczego idą ulicą skoro jest szeroki chodnik???

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport