Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Awantura zakończona ugodzeniem nożem. Zarzut usiłowania zabójstwa dla 37-latka

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W trakcie awantury mężczyzna ugodził nożem 35-latka. Poszkodowany mieszkaniec Lublina z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przy ul. Krężnickiej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Niezwłocznie na miejsce udali się mundurowi oraz zespół ratownictwa medycznego.

Funkcjonariusze zastali na jednej z posesji ranionego nożem 35-latka oraz jego żonę. Z relacji mężczyzny wynikało, iż umówił się on tam z 37-latkiem w celu wyjaśnienia spraw osobistych. Jednak szybko rozmowa przerodziła się w przepychankę. W trakcie awantury sprawca miał wyciągnąć nóż i nim wymachiwać. W pewnym momencie ugodził 35-latka ostrzem w brzuch. Po tym uciekł do hostelu.

Interweniujący na miejscu policjanci natychmiast zatrzymali napastnika. 37-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. W sprawie przesłuchano świadków oraz zebrano dowody.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przez policjantów z VII komisariatu do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Tam mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz nakłaniania do zmiany zeznań w innym postępowaniu. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Wsiury się bawią.

  2. Pewnie za dragi rozliczenie

  3. Od kiedy przystanek przy przychodni na Krężnickiej jest posesją?Bo całe zajście miało miejsce na przystanku.Ofiara to facet ok.60letni.A w hostelu kto jest zakwaterowany?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo