690 680 960

Autostopowicz okazał się złodziejem

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego krasnostawskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w październiku ubiegłego roku dokonał kradzieży dokumentów i telefonu z auta 71-latka. Starszy mężczyzna okazując dobre serce podwiózł 21-latka do jednej z miejscowości pod Krasnymstawem.

Policjanci ustalili, że 71-letni mieszkaniec Rejowca Fabrycznego wracał do swojego domu około godz. 17:00 i przejeżdżając przez Krasnystaw zauważył na przystanku przy ul. Rejowieckiej autostopowicza.

Starszy mężczyzna zatrzymał auto, a 21-latek zapytał czy może z nim podjechać do Siennicy Nadolnej. Podczas podróży mężczyźni odbyli pogawędkę. Chwilę po tym, jak autostopowicz opuścił pojazd w ustalonej miejscowości, kierujący autem zorientował się, że z miejsca, w którym zawsze kładzie dokumenty i telefon oba przedmioty zniknęły. Poszkodowany sprawę zgłosił na policję.

Wczoraj krasnostawscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Krasnystaw, który dokonał tej oraz innych kradzieży. Na jego trop policjanci wpadli podczas pracy przy sprawie kradzieży z włamaniem do szafek pracowniczych w jednym z krasnostawskich zakładów pracy.
21-latek po kradzieży telefonu stwierdził, że jest on niewiele wart, po czym wyrzucił go w zarośla. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia.

(fot. Policja Krasnystaw)

6 komentarzy

  1. Krasnystaw w czołówce wszelkiej maści przestępstw i wypadków w ostatnim czasie.

  2. Powinni w wyroku uwzględnić wysoką szkodliwość społeczną czynu. Tym, co zrobił, podważa zaufanie do ludzi i zniechęca do pomagania innym.

  3. Co za palant. Ale ze trzy lata w wiezieniu powinny go troche nauczyc poszanowania cudzej wlasnosci.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas