Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Autokar z dziećmi z naszego regionu zderzył się z ciężarówką. Są ranni

Groźny wypadek z udziałem dzieci z naszego regionu, które jechały na wycieczkę szkolną. W ich autokar wjechała ciężarówka.

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 7:45 w miejscowości Kunice w powiecie opatowskim w województwie świętokrzyskim. Na drodze krajowej nr 74 Kraśnik – Kielce zderzyły się dwa pojazdy: samochód ciężarowy i autokar z dziećmi. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak nas poinformowano, autokarem podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kosinie w gminie Annopol, którzy jechali na wycieczkę szkolną do Parku Miniatur w województwie świętokrzyskim. W pojeździe znajdowało się 28 osób, w tym 24 dzieci 3 opiekunów oraz kierowca. W pewnym momencie kierujący ciężarówką mężczyzna, z nieustalonych jeszcze przyczyn, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z autokarem,

Najpoważniejszych obrażeń doznał kierowca autokaru, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Szóstce dzieci udzielono pomocy ambulatoryjnej. Wszyscy uczestnicy zostali ewakuowani z miejsca wypadku i umieszczeni w pobliskiej szkole. Obecnie są badani przez ratowników medycznych.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku. Droga jest całkowicie zablokowana.

2018-06-11 10:26:55
(fot. Policja Świętokrzyska)

3 komentarze

  1. TIRY na TORY, TIRY na TORY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Mistrzowie patelni.. 90+ to jedyna słuszna prędkość.. Wieś nie Wieś ….Jer

  3. stały muchy będzie wiosna ….