Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Audi wjechało w rozrzutnik. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej numer 806 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17 w miejscowości Leszczanka w powiecie Łukowskim. 39-latek kierujący pojazdem marki Audi uderzył w dołączony do ciągnika rozrzutnik. Siła zderzenia była tak duża, że ciągnik rolniczy wywrócił się na jezdni.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Obaj kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitala. Na szczęście mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń ciała.

Pracujący na miejscu policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że dołączony do ciągnika rolniczego rozrzutnik nie był dostatecznie oświetlony. Mundurowi ustalają szczegóły, okoliczności i przebieg zdarzenia.

68-117682

68-117684

2017-11-28 08:32:04
(fot. Policja Łuków)

31 komentarzy

 1. Studętkom jezdem to wiem że....

  Ja to „szczęście, że „mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń”, podzieliłabym na dwie części.
  Szczęściem nazwałabym że traktorzysta nie doznał obrażeń, a nieszczęściem, że miszczo z audi wyszedł z tego cało.
  Pocieszające jest to, że tym ałdi już raczej nie pojeździ.

  • Osobiście odniosłem wrażenie, że chyba powinno być odwrotnie. Od czasów konnych furmanek wyłaniających się, jak duchy z ciemności przed samą maską nic się nie zmieniło. Chłop ma w d*ie, czy go widać, na oświetlenie szkoda mu 5zł, bo woli kupić piwo. A czy jest widoczny na drodze, to w ogóle nie jest w sferze jego zainteresowań. Jak nie masz ledowych reflektorów i dużej jasności i zasięgu, to takiego nindżę zobaczysz, jak już prawie w niego wjechałeś.

   • To podziękuj tym niemyślącym w rządzie i tej głupiej policji Za karanie jazdy na kogucie mandatem. to chyba tylko polska potrafi . Wszędzie w europie wszyscy jak coś ciągają bez oświetlenia to mają włączone koguty pomarańczowe i wtedy widać że ktoś jedzie . A po drugie ty i tak tego nie zrozumiesz wśoku miastowy.

    • I jeszcze co! Chłopek by chyba pękł z dumy jakby coś mu migalo na dachu. Po kielichu czułby się wszędzie jako pojazd uprzywilejowany!

   • Mam zwykłe biksenony i widzę dobrze.
    Może to dlatego, że na nieoświetlonych odcinkach dróg, jak nic z przeciwka nie jedzie (a jak jedzie coś z przeciwka to wtedy podświetli taki Batmobil i wojowników Ninja od przodu) używam magicznej dźwigienki. Popycham ją do przodu i „myk” widzę na grubo 100 metrów zamiast na 50…
    …spróbuj, może i w twoim aucie takie „czary” masz?

 2. Co tu komentować jeden i drugi są siebie warci. Jeden że jechał nie oświetlonym pojazdem , drugi że nie ma nawyku——– ograniczonego zaufania—-do uczestników drogi. a zwłaszcza jeszcze jadąc w nocy .

  • Gdzieś Ty doczytał, że nie oświetlonym.? Wróć i przeczytaj jeszcze raz.

   • ł dostatecznie- to tyle samo co nie oświetlony ((((.?))))) A jak by leżała kłoda drzewo lub inny ładunek , bo ma prawo leżeć , różne rzeczy ludzie gubią , to co było by OŚWIETLONE???????Jedz tak byś mógł się zatrzymać przed przeszkodą ,To ty nie umiesz czytać i nie zbieraj głosu .

    • Ciekaw jestem czy miszcze nie z ałdi też na trasie jeżdzą 40km/h bo przy przepisowych 90km/h to 25metrów na sekundę czyli w ciągu 3 sekund auto przejedzie 75metrów. I tutaj wiem że wzbudze ogólne zdziwienie ale nie tylko ałdi tak szybko się porusza przy tej prędkości nawet toytoja, kia i mazda więc luzujcie trochę

  • Jak ma ograniczyć zaufanie do czegoś czego nie widzi????

   • Właśnie na tym polega ograniczone zaufanie.

   • Ograniczenie zaufania co to tego, że po drodze po której on się porusza, poruszają się i inny: lepiej lub gorzej oświetleni. Jeżeli tego nie rozumiesz – to oddaj prawo jazdy.

    • Franio—————- jak wszyscy są baranami , to i ja mam być trykiem?????? Ty chyba masz coś z umysłem nie porządku. A prawo jazdy to mi wydano nie za masło . I ty nie będziesz decydował co ja mam zrobić FRAJERZE!!!!!!!!!!!!.

   • Nie istniejąca droga, też jest niewidoczna. Jak poruszać się po nie oświetlonej drodze? Jeśli jej nie oświetli, to też jej nie widać, jeszcze bardziej niż ten rozrzutnik.

 3. Dowalić fest mandat pseudo rolnikowi !!!Jak nie potrafił oświetlić gnojownika i zadbać o bezpieczeństwo innych to niech teraz płaci. Rente powinien płacić kierowcy audi teraz !!!!

  • Jeżeli rolnik miał nie właściwie oświetlony pojazd rolniczy to co najwyżej powinien dostać mandat.
   Natomiast sprawcą wypadku jest kierujący pojazdem osobowym i to on (z własnej kieszeni i/lub OC) pokryje straty jakie spowodował oraz zapłaci odszkodowania/zadośćuczynienie/rentę rolnikowi itd.

  • Jeden nie potrafi oświetlić traktora. Drugi nie potrafi kierować nawet osobówką. Czy aŁdi miało sprawne oświetlenie? Może to aŁdi nie miało prawidłowych świateł mijania/drogowych. Ale mniejsza o to – to kierujący osobówką jest sprawcą wypadku.

  • Dlaczego pojazdy muszą być wyposażone w światła mijania i drogowe?
   Dlaczego jest obowiązek używania świateł – przede wszystkim po zmroku (przynajmniej mijania)?
   Odpowiedź: Pojazdy muszą być wyposażone w stosowne oświetlenie, a kierujący pojazdami powinni w sposób prawidłowy z nich korzystać, bo to, żeby w przypadku wystąpienia nieoświetlonej przeszkody na drodze – móc uniknąć najechania i spowodowania kolizji/wypadku

  • Wina złego oświetlenia obornika

   50/90minus, Franio, ktoś z was w ogóle jeździł po zmroku? bo wydaje mi się że jeździcie tylko po oświetlonych drogach, traktor jedzie 20 może 30 km/h a samochód 90 albo i więcej, światła świecą na określoną odległość i faktycznie widać odblaski z dużej odległości, srebrne samochody też widać ale gnojownik który jest koloru praktycznie takiego samego jak otoczenie (żyjemy w gównie a nie w państwie) jest praktycznie niewidzialny a jak już go zauważymy to często już nie ma szans na wyhamowanie tylko trzeba już omijać bo można uderzyć. jak widać kierowca audi nie dał dary, ale gdyby ten traktor był odpowiednio oświetlony kierowca raczej nie chciałby się z nim zderzyć, szkoda chociażby samochodu, zdrowia, na pewno zacząłbym odpowiednio wcześniej hamować albo wyprzedzać.

   • Jeżeli samochód jedzie (drogą z ograniczeniem do 90km/h) w nocy, na mokrej lub śliskiej drodze ponad 90km/h to już jego problem, że nie zdoła ominąć przeszkody.
    Może jechać i 200km/h – wtedy do nawet w dzień nie zdoła ominąć.
    Pijany kierowca jadąc w dzień z prędkością 60km/h też nie da rady ominąć, ale co to ma oznaczać.
    Podstawowa zasada – kierowca ma dostosować prędkość. Jest ślisko – zwalniasz. Jest ciemno – zwalniasz. Więc przykład z jazdą ponad 90km/h w nocy to zły przykład.

   • „gdyby ten traktor był odpowiednio oświetlony” – gdyby kierowca jechał wolniej, uważnie obserwował drogę i umiejętnie używał świateł drogowych to uniknął by najechania

    -gdyby na drodze leżało powalone drzewo – to byłoby one oświetlone?
    -gdyby na drodze stał rozbity samochód – mógłby on nie być oświetlony?
    -nawet to czerwone rozbite audi po wypadku było nieoświetlone na drodze – i kolejni kierowcy na nie nie najechali – dlaczego? – bo jechali ostrożnie

 4. Następna idiota się odzywa . Jak nie wiesz co to znaczy ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA to zapytaj tych co wiedza((((((((Kira)))))

 5. Jak zwykle dzieci komentują. Kierowca ma jechać z taka szybkością, żeby móc reagować na to co zobaczy w światłach swojego samochodu ( np. jechac wolniej na krótkich, czy gdy jest oslepiany z naprzeciwka). Jesli ma wlaczone dlugie światła, szybkość musi umożliwić zatrzymanie się przed przeszkoda. Nie ma znaczenia czy ciagnik był oswietlony, czy nie, dla oceny kierowcy audi. Ma to znaczenie dla wymierzenia mandatu kierowcy ciągnika.
  Sam, dobrze pamietam czasy nieoświetlonych furmanek i wiem, że wjeżdzali w nie tylko idioci.

  • Pełna zgoda. na drodze może leżeć powalone drzewo, potrącony rowerzysta, wrak rozbitego wcześniej samochodu, ładunek, który spadł z samochodu – i należy jechać z taką prędkością, aby na żadną z takich przeszkód nie najechać.
   A obowiązek posiadania oświetlenia/odblasków ma to tylko kierującym ułatwić.

 6. szofer od 50 lat___-_Widzę że spotkałem gościa co rozumie moje wpisy, a ja jego , tak trzymaj a nie spotkasz nieszczęścia na drodze mi się to udaje , jeździłem po Polsce różnymi autami i ma zerowe konto , bo po prostu myślę i przewiduję mam lejce 37lat to chyba coś nie coś wiem jak się jeździ.

  • Traktorzysta bez winy… problemem są tez same przepisy. Przyczepa w samochodzie musi przejsc przeglad i miec oc. Sprzet rolniczy juz nie

  • Ja mam lejce 39 lat i też mi się nigdy nic nie przytrafiło złego.Raz nawet siedziałem za kierownicą i do sklepu podjechałem.

 7. http://www.agro-prawo.pl/2017/11/16/wypadek-drogowy-z-udzialem-ciagnika-lub-innego-urzadzenia-rolniczego/
  Tutaj można poczytać, komu przysługują jakie prawa w związku z tym wypadkiem i jak ich dochodzić.

 8. Jeden „madry ” ma gdzieś że nie ma swiateł i wyjedza na drogę ,drugi „mądry” zapier….a tak , ze nie jest w stanie zatrzymać się przed przeszkodą na jezdni ,tylko w nią przypier….a .Trafił swój na swego ,brawo „wy ” .

 9. trafił swój na swojaka Ałdi już było pora na głupka z BMW

 10. Szmaciarz. Powinien być zato przykladnie ukarany. Wogole w ostatnim czasie chlopstwo ze wsi ma się świetnie. Kasa płynie szerokim strumieniem z Unii. Te ich warzywa są drogie itd. Słyszałem jak śmiali się na targu że miastowi teraz to będą unikać na wieś! Chlopstwo ma cudowny czas jak nigdy w okresie powojennym a może nawet i wcześniej!