Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Audi przejechało po torach kolejowych i dachowało. Kierujący był pijany, wszystko nagrała kamera (wideo)

Mężczyzna kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, uszkodził znak drogowy, bariery energochłonne oraz przejechał przez torowisko. Na końcu samochód dachował. 42-latek nie odniósł poważnych obrażeń, w chwili zdarzenia był pijany.

W minioną niedzielę po godzinie 13.00, policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego w Puchaczowie. Na miejsce wysłane zostały również służby ratunkowe.

Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że kierowca audi jadąc od strony Puchaczowa stracił panowanie nad pojazdem, uszkodził znak drogowy i bariery energochłonne, zjechał na przeciwległy pas ruchu, przejechał przez torowisko, a na końcu pojazd dachował.

Po sprawdzeniu trzeźwości 42-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego, policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia miał on w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do łęczyńskiego szpitala, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Po przeprowadzeniu badań, 42-latek został przewieziony do policyjnej celi, a policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Wczoraj, gdy wytrzeźwiał, mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto są orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

(fot. wideo Policja Łęczna)

35 komentarzy

 1. Zaimponował mi

 2. To ten z tego gangu ?

 3. PonuryŻniwiarz

  Podwójny Ritberger ,czy jakoś tak ! Tak czy siak to powinni go poddać utylizacji na koszt petenta !

 4. Dziadek ze Slamsowa

  Że też nie było, w pobliżu chociażby rozpędzonej lokomotywy !

 5. Lądowanie bez telemarku, zawodnik otrzymuje jedynie 16 punktów.

 6. Odi Profanum Vulgus

  Jeździł szybko, ale bezpiecznie. Jak wiadomo, ograniczenia prędkości są tylko arbitralnym wymysłem durnych urzędników i wcale nie są poparte badaniami naukowymi z zakresu fizyki i medycyny.

 7. Pijacka menda!

 8. dlaczego się nie ustabilizował?

 9. Pewnie spieszył się do roboty 😀

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo